Комиш-Зорянська ОТГ починає співпрацю з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща

Дата: 20.02.2019 13:21

20 лютого на базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe та Мінрегіон , відбувається зустріч з представниками громад Запорізької, Чернігівської та Дніпропетровської областей. Представники Дніпропетровщини з Гречаноподівської сільської ОТГ, Лошкарівської сільська ОТГ, Миколаївської сільської ОТГ (Васильківського району), Новоолександрівської сільської ОТГ, Троїцької сільської ОТГ. Це ті громади, які беруть участь в проекті ініціативи, впровадженої Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.
Метою Ініціативи є підтримка об’єднаних громад у процесі розвитку управління кризовими ситуаціями на місцевому рівні та створенні планів заходів у сфері цивільного захисту - з особливим акцентом на створення добровільних пожежних команд, які доповнюють професійні пожежні частини.

На порядку денному засідання - оцінка потреб ОТГ буде проведено більш детальне обговорення з представниками ОТГ. Ініціатива охоплює широке коло питань. Наприклад, розробку проектів законодавчих пропозицій щодо системи місцевого цивільного захисту та діяльності добровільних пожежних бригад (ДПБ) на національному та місцевому рівнях; підтримку розробки детальних місцевих планів безпеки за допомогою міжнародних та національних експертів; підготовку керівництва ОТГ для управління діяльністю в системі цивільного захисту та порятунку; підготовку ДПБ відібраних ОТГ для ефективного реагування на надзвичайні ситуації. Також обговорюється можливість тренінги для тренерів з числа співробітників ДСНС України та зовнішніх експертів задля подальшого поширення передового досвіду та кращих практик.

Загалом, в результаті участі в Ініціативі двоє представників органів місцевого самоврядування з кожної з 30 громад-учасниць матимуть змогу пройти чотирьохденне навчання у Польщі з управління цивільним захистом на територіальному рівні з акцентом на розвиток добровільних пожежних команд. Крім того, дванадцять осіб від кожної з 30 громад-учасниць отримають професійну підготовку з пожежогасіння, реагування на надзвичайні ситуації та надання домедичної допомоги за участі польських експертів та представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Мінімум десять громад з 30 громад-учасниць отримають підтримку у вигляді професійного менторства від міжнародних експертів з аналізу місцевих ризиків та створення детального місцевого плану безпеки та заходів реагування на надзвичайні події. Буде покращена співпрацю з обласними управліннями Державної служби України з надзвичайних ситуацій, чиї представники теж пройдуть професійне навчання у Польщі. Таким чином, і громади, і представники державної структури будуть працювати на одній хвилі.