Виховні заходи у Шевченківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів до Дня мінної просвіти
4 квітня — День мінної просвіти.
Нова реальність, в якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними. Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів. А ще, відступаючи, ворог хаотично мінує все: тіла вбитих людей, дитячі іграшки, будинки, поля, дитсадки та навіть свою кинуту техніку. Так вони намагаються завдати максимальної шкоди.
У Шевченківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено ряд виховних заходів: - учні початкових класів переглянули та обговорили відеоролики «Обережно! Небезпечні предмети!». Діти ознайомились з ВНП, вчились розрізняти безпечні і небезпечні предмети, іграшки;
- проведено інформаційні хвилинки та Інтерактивні уроки з мінної безпеки із цікавими завданнями за участі пса Патрона, Дмитра Монатіка, рятувальника ДСНС.
На уроці легко і зрозуміло пояснюється, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки попереджають про них та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватись, якщо ви побачили міну чи боєприпас.
Під час уроку з учнями 10-11 класів, вчитель Захисту України підготував цікаві завдання та задачі, розв’язуючи які, учні повторювали правила поведінки з ВНП та як діяти в небезпечних ситуаціях. Вчитель запропонував встановити додаток від ДСНС з мінної безпеки MineFree. Він може сповіщати людей про наближення до небезпечного об'єкту.
Чим корисний додаток:
*у ньому є карта, на якій позначено потенційно небезпечні території;
*він надсилає сповіщення у разі наближення до небезпечного об'єкта;
*він містись довідник ДСНС з фото та описом вибухонебезпечних предметів;
*через додаток можна повідомити про виявлення вибухонебезпечних чи підозрілих предметів.
Разом ми подолаємо небезпеку. І перший крок до боротьби з цією загрозою – це знання. Хто обізнаний - той захищений!