Комиш-Зорянська селищна територіальна громада
Пологівського району Запорізької області

​с Благовіщенка

Село Благовіщенка, село Новокам’янка     

    Село Благовіщенка – розташоване у південній частині Комиш-Зорянської селищної об’єднаної територіальної громади на відстані 15 км від районного центру (смт. Більмак) і на відстані 10 км від залізничної станції Комиш-Зоря. Сполучення – шосейним шляхом. Через село Благовіщенка проходить автомобільна дорога Запоріжжя – Бердянськ.  

         Селом протікає річка Грузенька, яка бере початок у західній околиці смт Комиш-Зоря,  а несе свої води у річку Берда, а та – в Азовське море.

Село Благовіщенка засноване як державне село на початку ХІХ століття.        Є припущення, що першим роком заселення  села був 1803 рік. Благовіщенку заселили козаки із Миргородського, Конотопського, Зінківського, Лубенського повітів Полтавської губернії та Чернігівщини. Назва села Благовіщенка, за припущенням, походить від назви одного із сіл Полтавщини, звідки прийшла частина переселенців. Серед перших поселян були сім’ї козаків з містечка Олександрівки Миргородського повіту: Ярошенка, Науменка, Ващенка, Руденка, Дудки, Бутка, Черепушки, Латника, Бичка, Нехайчука, Орловського, Крамаренка, Снитка та інші.

В 1804 році в селі поселилися вихідці з села Будищі Зінківського повіту: Ниценки, Пастернаки, Таран, Проценти, Жолтуни та інші. Село заселялось також вихідцями із сіл Федунки, Черевок, Булатець, Березки Миргородського та Лубенського повітів. Всього по ревізії 1811 року в селі налічувалось 557 родин козаків та 43 сім’ї державних селян. На початку ХХ століття Благовіщенка перетворилася на велике село.

Із спогадів у 1913 році в селі був паровий млин, сім черепичних заводів (майстерень), 9 вітряків та цегельня. На той час мешкало 8400 чоловік.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь