A A A K K K
для людей із порушенням зору
Комиш-Зорянська селищна територіальна громада
Пологівського району Запорізької області

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області інформує !

Дата: 10.04.2019 11:15
Кількість переглядів: 1064

 Шановні платники! Вчасно сплатіть податки!

 

Пологівське управління інформує, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 №7-р у квітні поточного року вівторок 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день   30 квітня  2019 року. Нормами Податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів сплати податків і зборів (п.57.1 ст.57 Кодексу), тому сплату нарахованих податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року.

 

До уваги громадян! До закінчення кампанії декларування залишилось менше місяця – не забудьте задекларувати доходи!

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області нагадує, що кампанія декларування доходів громадян триває до 2 травня 2019 року.

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі - ПКУ) громадянам, які зобов’язані задекларувати доходи, та особам, які проводять незалежну професійну діяльність, необхідно подати декларацію про доходи, отримані минулоріч. В цій декларації громадяни відображають суму отриманого доходу та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи та військового збору.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких засобів:

-   особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

-  засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний термін.

Для громадян, які мають право на отримання податкової знижки за 2018 рік, термін подання декларації – до 31 грудня 2019 року.

 

Електронні сервіси ДФС – для платників податків

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області інформує, що фізичні особи, які не є приватними підприємцями або особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, автоматично вважаються суб'єктами електронного документообігу та можуть подавати електронні документи до фіскальної служби за наявності у них електронного цифрового підпису. Тобто, громадяни можуть надавати декларації про майновий стан та доходи за підсумками звітного 2018 року без приєднання до договору про визнання електронних документів фіскальними органами.

Отримати електронний цифровий підпис можна у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. Деякими акредитованими центрами сертифікації ключів надається можливість своїм клієнтам сформувати ключі електронного цифрового підпису, не виходячи з дому.

Для громадян, які подаватимуть декларації про майновий стан та доходи через Електронний кабінет платника (http://cabinet.sfs.gov.ua) передбачено часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих/виплачених доходів, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, та відомостей щодо об'єктів нерухомого/рухомого майна.

Також через Електронний кабінет платника громадяни можуть надіслати заяву на реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, заяву на внесення змін до такого реєстру та запит на отримання інформації щодо суми своїх доходів та їх джерел (http://cabinet.sfs.gov.ua/form).

 

 

Повідомлення про прийняття на роботу працівника можна подати засобами електронного зв'язку

В Пологівському управлінні ГУ ДФС у Запорізькій області нагадують, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника одним із таких способів:

 - засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу  подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413.

Зауважимо, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку про за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

 

До відома громадян, які збираються змінити місце проживання

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області повідомляє. Громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи, - повідомили в ГУ ДФС у Чернігівській області. Це необхідно зробити не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду.

Декларація подається за три останні звітні податкові періоди (у разі наявності невиконаного обов'язку з подання) та за звітний період поточного року (з початку поточного року до строку, на який припадає день подання такої декларації).

Перевірка декларації здійснюється контролюючим органом протягом 30 календарних днів після її подачі. За відсутності податкових зобов’язань платнику податку видається відповідна довідка про сплату або відсутність податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, яка подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур. Така довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі.

Нагадаємо, що обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку - резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено п. 179.3 ст. 179 ПКУ та постановою Кабміну від 27.12.2010 р. № 1243 «Про порядок видачі довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку - резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов'язань з такого податку».

 

Підприємець–платник єдиного податку отримує доходи у готівковій та безготівковій формах. Особливості заповнення книги обліку доходів

Для підприємця - платника єдиного податку доходом є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. До суми доходу за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, та вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхових виплат і відшкодувань, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

У разі використання платіжних терміналів при здійсненні розрахунків за товари (роботи, послуги) доходом підприємця-платника єдиного податку вважається вся вартість реалізованого товару (робіт, послуг) з врахуванням відсотків (комісії) банку.

Підприємці – платники єдиного податку першої - третьої, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів за формою, встановленою наказом МФУ № 579 від 19.06.2015, шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

При цьому, відповідно до п. 5 та п. 6 Наказу №579, записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою (окремо в готівковій та безготівковій формі).

Отже, у разі отримання доходу в готівковій та безготівковій формі запис в Книзі здійснюється окремими рядками за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, а датою отримання доходу вважається дата зарахування коштів на розрахунковий рахунок фізичної особи - підприємця або отримання готівки в касу.

Зазначена норма передбачена ст. 292,  п.п. 296.1.1 ст. 296 Податкового кодексу.

 

Нарахування єдиного внеску на суми матеріальної допомоги. Що необхідно враховувати?

Платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Водночас, згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону № 2464 перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою КМУ від 22.12.2010 №1170 затверджено «Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок».

Згідно п. 14 розділу I Переліку №2464 не є базою для нарахування єдиного внеску матеріальна допомога разового характеру, що надається окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання.

Отже, сума матеріальної допомоги разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, не є базою нарахування єдиного внеску.

Зазначена норма передбачена п. 1 частини першої ст. 4, п. 1 частини першої ст. 7 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

 

Підприємцю на загальній системі оподаткування списується кредиторська заборгованість. Що враховувати при визначенні доходу?

Об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб підприємців, що застосовують загальну систему оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.    

До складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі - підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі.

У графі 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності або незалежної професійної діяльності» Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть підприємці на загальній системі оподаткування, відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, і зазначаються, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Кредиторська заборгованість - це заборгованість платника податку перед іншими суб’єктами господарювання за отримані товари (роботи, послуги).

Отже, якщо кредитором списується заборгованість підприємцю на загальній системі оподаткування, то сума списаної заборгованості включається до складу загального оподатковуваного доходу такого підприємця та оподатковується на загальних підставах за ставкою 18%.

Зазначена норма передбачена п.14.1.95. ст. 14, п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України та п.п. 6.2 «Порядку ведення Книги обліку доходів та витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність», затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів від 16.09.13 № 481.

 

Податкова накладна, не зареєстрована в ЄРПН, відображається у податкових зобов’язаннях продавця

Відсутність факту реєстрації платником ПДВ – продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Тобто, відсутність факту реєстрації в ЄРПН податкової накладної або порушення строків такої реєстрації не є підставою для не відображення платником податку – продавцем товарів/послуг суми ПДВ за такими податковими накладними в податкових зобов’язаннях відповідного звітного періоду.

Зазначена норма передбачена п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.

 

Як подати заяву щодо зміни групи єдиного податку?

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.

Заява подається у разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи – підприємця, або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків); зміни податкової адреси суб’єкта господарювання; зміни місця провадження господарської діяльності; зміни видів господарської діяльності; зміни групи та ставки платника єдиного податку.

Затверджена наказом МФУ від 20.12.2011 № 1675 форма заяви подається для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, внесення змін до реєстру платників єдиного податку та відмови від спрощеної системи оподаткування.

Фізичні особи – підприємці подають заяву до контролюючого органу особисто або поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Тобто, заява для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, внесення змін до реєстру платників єдиного податку, відмови від спрощеної системи оподаткування, зміни групи та ставки платника єдиного податку надається особисто або поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

При цьому, можливість подання заяви засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб не реалізована.

Зазначена норма передбачена п. 298.1 – п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу, п. 4 «Порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування» від 20.12.2011 №1675.

 

Підприємство безоплатно передає працівнику товари. Особливості оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.

Об'єктом оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Крім того, дохід, отриманий платником у вигляді додаткового блага, є об'єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи відповідні ставки податку і збору.

Отже, у разі якщо підприємством безоплатно передаються працівнику товари, то їх вартість включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах за ставками 18% та 1,5%.

При цьому для військового збору не передбачено застосування коефіцієнта, визначеного п. 164.5 ст. 164 Кодексу.

Зазначена норма передбачена пп. 163.1.1 ст. 163, пп. 164.2.17 "е", п. 164.5 ст. 164,                  пп. 168.1.1 ст. 168, пп. 1.2 п. 16 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України.

 

Як новоствореному платнику єдиного податку 3-ї групи зареєструватись платником ПДВ?

Ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3% (у разі сплати ПДВ), може бути обрана:

- суб’єктом господарювання, який зареєстрований платником ПДВ відповідно до розд. V Податкового кодексу, у разі переходу ним на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за                    15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу;

- платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5%, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка та реєстрації такого платника платником ПДВ;

- суб’єктом господарювання, який не зареєстрований платником ПДВ, у разі його переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку шляхом реєстрації платником ПДВ відповідно до розд. V ПКУ і подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником ПДВ.

Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату ПДВ, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

У разі зміни ставки єдиного податку реєстраційна заява подається не пізніше ніж за                   15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ.

Таким чином, новостворена юридична особа може обрати ставку єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ (третя група – 3%), лише після здійснення реєстрації платником податку на додану вартість.

Тобто новостворена юридична особа може зареєструватися з дня державної реєстрації як платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 % та не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного кварталу подати заяву про перехід на сплату єдиного податку за ставкою 3 % (для третьої групи) та подати заяву на реєстрацію платником податку на додану вартість.

Зазначена норма передбачена абз. другим п. 183.4 ст. 183; п.п. 4 п. 293.8 ст. 293,                  абз. другим п.п. 298.1.2 ст. 298 Податкового кодексу України.

 

У Пологах та Більмаку обговорили проблемні питання щодо забезпечення надходжень до місцевих бюджетів

Днями відбулися робочі зустрічі керівництва Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування  Пологівського та Більмацького районів.

Темою зустрічей стало обговорення стану роботи та вирішення проблемних питань щодо забезпечення надходжень до місцевих бюджетів, погашення податкового боргу та питання організації проведення кампанії декларування доходів громадян, отриманих у                2018 році, зокрема щодо залучення до оподаткування доходів громадян-одноосібників та збільшення надходжень до місцевих бюджетів, а також стан виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

В ході зустрічі начальник Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Світлана Бруй зазначила, що органи місцевого самоврядування повинні особливу увагу приділяти надходженням податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, земельного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також акцизного збору та докласти всіх зусиль задля того, щоб спонукати підприємців до сплати місцевих податків і зборів.

Також керівник поінформувала про стан заборгованості зі сплати місцевих податків і зборів фізичними особами – підприємцями та юридичними особами, які зареєстровані на територіях відповідних сільських, селищних рад, та рекомендувала представникам влади на місцях активізувати роботу щодо надходження зазначених заборгованих платежів.

Окремо посадовець зупинилась на декларуванні доходів громадян. З початку                    2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році. У 2018 році до Податкового кодексу внесені зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані та/або мають право подати декларацію. Так, зобов'язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити установлені Кодексом податки та збори отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи.

Підводячи підсумки свого виступу начальник Пологівського управління  ГУ ДФС у Запорізькій області Світлана Бруй зазначила, що враховуючи те, що податок на доходи фізичних осіб є найбільшою складовою частиною наповнення місцевих бюджетів необхідно активізувати спільні зусилля, щодо підвищення рівня заробітних плат, недопущення порушення законодавства про оплату праці, адекватної сплати ПДФО від оренди земельних паїв, успішного проведення кампанії декларування  2019 року.

 

Протягом січня-березня 2019 року місцеві скарбнички Пологівського, Більмацького та Розівського районів отримали понад  15 мільйонів гривень плати за землю

Протягом січня – березня 2019 року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів Пологівського, Більмацького та Розівського районів надійшло                                  15,1 млн. гривень плати за землю. Індикативний показник із надходжень плати за землю перевиконано на  4 млн. грн., або 36 відсотків. Збільшення з аналогічним періодом минулого року на  4,6 млн. гривень. Про це повідомила начальник Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Світлана Бруй.

Вагому частку надходжень плати за землю (92 відсотків), сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 13,8 млн. гривень. Досягнуто ріст збору до минулого року на 4,5 млн. грн., або            49 відсотка.

Водночас від фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло 1,2 млн. гривень. Досягнуто зростання платежів до минулого року на  60 тис. гривень або 5 відсотків.

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області нагадує, що відповідно до пункту 287.2 статті 287 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) облік фізичних осіб – платників податку і нарахування відповідних сум земельного податку проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.

Нормами ПКУ закріплено право фізичних осіб – платників земельного податку звернутись з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних, що стали підставою для визначення розміру податкових зобов’язань.

Громадяни мають право провести звірку щодо:

розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розмір ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючого органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування тощо), контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення у такому випадку вважається скасованим (відкликаним).

Нарахування фізичним особам сум податку  проводиться контролюючими органами  за місцем знаходження земельної ділянки. Податкові повідомлення-рішення  надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

ГУ  ДФС у Запорізькій області

 

Валерій Манько: "Від платників податків Запорізької області до держбюджету надійшло 2,4 мільярда"

У першому кварталі 2019 року запорізькі платники податків спрямували до державної казни 2 мільярди 427,4 мільйона гривень (без даних великих підприємств, які перебувають на обліку в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, порівняно з минулим роком рівень сплати податків зріс на 43 відсотки, додатково бюджет отримав майже                     734 мільйони.

Найбільші доходи держбюджету сформувала сплата податку на прибуток – підприємства регіону забезпечили 917 мільйонів, що на 619 мільйонів більше, ніж торік.

Податку на додану вартість надійшло 796,4 мільйона, це перевищує минулорічні показники на 43,6 мільйона або на 5,8 відсотка.

Надходження податку на доходи фізичних осіб склали 430 мільйонів, зростання до показників аналогічного періоду 2018 року – на 62,3 мільйона або на 17 відсотків.

Рентних платежів за використання природних ресурсів сплачено у сумі 71,8 мільйона, зокрема, рентної плати за спеціальне використання води – 26,6 мільйона, рентної плати за користування надрами – 45 мільйонів.

Крім того, запорізькі підприємства-забруднювачі спрямували до держбюджету майже 37 мільйонів гривень екологічного податку, що на 4,7 мільйона або на 14,5 відсотка більше, ніж за три місяці попереднього року.

 

У Запоріжжі ліквідовано міжрегіональний конвертаційний центр з оборотом понад 320 мільйонів

Співробітники податкової міліції фіскальної служби Запорізької області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури припинили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру.

У рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Київської областей та м. Києва незаконні послуги щодо мінімізації сплати податків, безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ, переводу безготівкових коштів в готівку та подальшої легалізації грошових коштів.

Учасники конвертаційного центру з метою прикриття своєї незаконної діяльності зареєстрували низку підконтрольних суб’єктів господарювання, на рахунки яких надходили безготівкові грошові кошти підприємств реального сектору економіки у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги), після чого дані кошти знімались готівкою та повертались замовникам конвертації за грошову винагороду у розмірі 12-14 відсотків від суми операції.

Загальна сума проконвертованих грошових коштів у період 2018-2019 років складає понад 320 мільйонів гривень.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в тіньовому офісному приміщенні "конвертцентру", за місцями реєстрації та проживання фігурантів та в їх автомобілях з незаконного обігу вилучено та передано на відповідальне зберігання печатки підконтрольних підприємств, бухгалтерські документи, чорнові записи, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, 25 одиниць холодної зброї та травматичний пістолет.

Окрім того, накладено арешт на 1,3 мільйона гривень, що знаходяться на банківських рахунках 45 підконтрольних підприємств та на 7,4 мільйона гривень ліміту коштів цих компаній в Системі електронного адміністрування ПДВ.

Наразі слідство триває.

 

Валерій Манько: "Бюджети запорізьких громад отримали майже 2,2 мільярда"

З початку року до місцевих бюджетів Запорізького регіону сплачено 2 мільярди               162 мільйони гривень податків і зборів (без показників великих підприємств, зареєстрованих у Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). Як відзначив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, доходи скарбниць громад у порівнянні з відповідним періодом 2018 року зросли майже на 300 мільйонів або на                    16 відсотків.

У розрізі платежів найбільші суми надійшли від сплати податку на доходи фізичних осіб – 1 мільярд 290 мільйонів, що на 187 мільйонів або на 17 відсотків перевищує рівень минулого року.

Вагомі надходження від суб'єктів малого і середнього підприємництва – за три місяці вони поповнили місцеві бюджети на 340 мільйонів гривень єдиного податку, що на                   52,3 мільйона або на 18 відсотків більше, ніж торік.

За оренду та користування земельними ділянками сплачено 253,6 мільйона плати за землю, що в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року більше на 14,4 мільйона або на шість відсотків.

Запорізькі підприємства перерахували більше 113 мільйонів гривень податку на прибуток, збільшивши відрахування до показників минулого року на 69 мільйонів.

Крім того, до місцевого бюджету надійшло 48 мільйонів гривень рентної плати за користування природними ресурсами, а також 44,3 мільйона гривень екологічного податку.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь