До уваги страхувальників!

Дата: 10.05.2019 14:15

Рішенням  Кабінету Міністрів України №337 від 17.04.2019 затверджено нову Постанову  „Про  затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві”, якою вдосконалено механізми розслідування та обліку нещасних випадків та аварій на виробництві відповідно до вимог чинного законодавства, а також врегульовано питання розслідування професійних захворювань та отруєнь на виробництві.

Зазначеною постановою передбачено, зокрема, спрощення процедури оформлення документів, необхідних для встановлення факторів, що пов’язують нещасний випадок чи захворювання із професійною діяльністю, визначення переліку випадків, які підлягають розслідуванню, встановлення строку давності для розслідування нещасних випадків на виробництві, визначення вимог до санітарно-гігієнічних умов праці, а також функцій і повноважень Державної служби України з питань праці із ведення обліку аварій, нещасних випадків, гострих і хронічних професійних захворювань та отруєнь і причин їх виникнення.

Реалізацією цього правового акта забезпечуватиметься належний соціальний захист громадян,  постраждалих на виробництві, зокрема тих, які працюють на умовах цивільно-правового договору або на інших підставах, передбачених законом, фізичних осіб – підприємців та інших.

Постанова набирає чинності з 1 липня 2019 року.

Більмацьке відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області