Засідання секторальної платформи “Охорона здоров’я”

Дата: 03.10.2019 21:00

Фото без опису Асоціація ОТГ звернулася до МОЗ України щодо вирішення проблемних питань об’єднаних територіальних громад у медичній галузі.

Під час засідання секторальної платформи “Охорона здоров’я” голови громад та досвідчені фахівці-практики з ОТГ визначили найбільш актуальні питання організації первинного та вторинного рівнів медицини:

Первинний рівень медицини:

- Збільшити розмір капітаційної ставки на 2020 рік не менше ніж 480 грн.
- Запровадити коригувальний коефіцієнт для комунальних закладів охорони здоров’я, які надають медичні послуги сільському населенню у розмірі 1,25;
- Скасувати застосування понижувальних коефіцієнтів для лікарів, які уклали декларації з сільським населенням понад ліміт;

Вторинний рівень:

- Чітко розмежувати повноваження в сфері охорони здоров’я з передачею відповідного фінансування на обласні бюджети.
- Сприяти запровадженню реєстру кадрового резерву лікарів-спеціалістів та інтернів.
- Запровадити державну програму навчання з отримання практичних навичок з надання першої допомоги для працівників бюджетної сфери.

Детальніше за посиланням https://hromady.org/