Комиш-Зорянська селищна територіальна громада
Пологівського району Запорізької області

ПИТАННЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ БІЛЬМАЦЬКОГО РАЙОНУ

Дата: 29.11.2019 15:11
Кількість переглядів: 950

Фото без опису         Більмацький район  є сільськогосподарським районом, але незважаючи на це, зростає кількість травмованих  на виробництві  в  бюджетних установах  та організаціях .

         За 10 місяців поточного року сталося 2 нещасних випадки в закладах освіти Більмацького району. Під час участі  у  роботі комісій з розслідування цих нещасних випадків на виробництві  страховим експертом з охорони праці Більмацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області (далі – Більмацьке відділення Фонду) були виявлені наступні недоліки в організації роботи з охорони праці:

          - у штатному розкладі навчальних, дошкільних навчальних закладів відсутня штатна одиниця  інженера з охорони праці. Відповідно до статті 15  Закону України «Про охорону праці» на підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець створює службу охорони праці. Відповідно до п.13 Порядку розслідування та обліку  нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 17.04.2019 №337 (далі Порядок), визначено, що до складу комісії з розслідування нещасного випадку входить керівник (спеціаліст) служби охорони праці або посадова особа, на яку роботодавцем покладено  виконання функцій з охорони праці (голова комісії) та інші представники. Керівники  бюджетних установ своїм наказом покладають відповідальність  щодо організації  роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, як правило, на педагога з вищою гуманітарною освітою, що суперечить кваліфікаційним вимогам до фахівців служби охорони праці.

Коли стається нещасний випадок  із працівником бюджетної установи, головами комісії з розслідування призначаються особи, які не мають досвіду роботи з охорони праці, не проходили навчання з питань охорони праці і взагалі не мають уявлення про процедуру проведення розслідування нещасного випадку. Внаслідок цього розслідування нещасного випадку проводиться неякісно, допускаються недоліки в оформленні документів .

- керівники навчальних та дошкільних навчальних закладів, які відповідають за стан охорони праці, проходили навчання на базі учбових центрів з охорони праці  в Більмацькому районі. Але, керівники, які своїм наказом утворюють комісію з розслідування нещасного випадку, не можуть бути головами цих комісій. Усі інші працівники закладів та установ  - проходять навчання   в установах та закладах освіти за місцем основної роботи, де відсутні методичні кабінети, нормативно-правові акти з охорони праці, технічні засоби для проведення навчання, а  головне -  підрозділи навчальних закладів не мають відповідного досвіду роботи з цього напряму.

       Нагадуємо, що    згідно  з розділом IV Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти  і науки України від 26.12.2017 №1669, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України  23.01.2018 за №100/31552, керівники закладу освіти забезпечують виконання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, організовують профілактичну роботу щодо попередження травматизму серед здобувачів освіти та працівників закладів освіти.

З метою створення безпечних та нешкідливих умов праці в закладах освіти та інших бюджетних установах та організаціях, Більмацьке відділення Фонду   запрошує до співпраці керівників закладів бюджетних установ з питань проведення профілактичних заходів, спрямованих на  запобігання  нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням, іншим випадкам загрози життю і здоров’ю найманих працівників. Крім того, пропонуємо залучати  страхового експерта з охорони праці   відділення  до участі у навчанні, підвищенні рівня знань працівників, які вирішують питання охорони праці, та у складі відповідних комісій – запрошувати до  участі у перевірці знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників бюджетних установ.  

          У відділенні постійно функціонує «Сервісний центр  з надання консультаційних послуг», де можна одержати консультативну, методичну та інформаційну допомогу від спеціалістів відділення Фонду з питань повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування, інших питань охорони праці  та соціального захисту застрахованих осіб.   

          З усіх питань загальнообовязкового державного соціального страхування  Ви можете звернутися за телефонами : (06147) 2-23-29,(06147) 2-23-07 або  

за адресою :  вул. Центральна, 56  смт. Більмак.

 

 

Страховий експерт з

охорони праці                                                                             Л.О. Марюха


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь