Комиш-Зорянська селищна територіальна громада
Пологівського району Запорізької області

Парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики врахував пропозиції АМУ щодо розвитку мережі закладів культури

Дата: 16.12.2019 10:57
Кількість переглядів: 539

Фото без опису 11 грудня 2019 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики під головуванням Голови Комітету Олександра Ткаченка. Участь у засіданні взяли народні депутати-члени Комітету, представники Міністерства культури, молоді та спорту України, засобів масової інформації, експерти у сфері культури та інформаційної політики. Від Асоціації міст України участь у засіданні взяла аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова.

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський разом з Уповноваженою із захисту державної мови Тетяною Монаховою та очільником Українського інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем презентували нову організаційну модель забезпечення реалізації державної культурної та інформаційної політики (презентація). Міністр під час доповіді зауважив, що повноваження Міністерства культури, молоді та спорту будуть розділені за функціями формування політики та реалізації державної політики.

Фото без опису Фото без опису  Фото без опису

Окрім того, Комітет погодив пропозиції Комітету до плану законопроєктної роботи Верховної Ради України, а також ухвалив рішення Комітету за результатами виїзного засідання Комітету на тему: "Про функціонування закладів культури в умовах децентралізації" у Волинській області 28-29 листопада 2019 року.

Основні тези рішення Комітету полягають у наступному:

  1. Зберегти та розвивати мережу закладів культури в умовах децентралізації шляхом реорганізації моделі її діяльності і диверсифікації джерел її фінансування.

  2. Верховній Раді України разом із Кабінетом Міністрів України внести зміни до Закону України «Про культуру», якими, зокрема, визначити загальні засади надання населенню культурних послуг, функціонування базової мережі закладів культури в нових умовах (можливість органів місцевого самоврядування модифікувати базову мережу за потребами громади), основні засади формування та функціонування культурного округу, системи органів управління у сфері культури та моніторингу реалізації державної культурної політики.

  3. Рекомендувати Кабінету Міністрів України розробити і затвердити мінімальні стандарти із забезпечення мешканців територіальних громад послугами у галузі культури.

Асоціація міст України дякує Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, особисто Голові Комітету Олександру Ткаченку та Першому заступнику голови Ірині Констанкевич  за врахування пропозицій АМУ під час прийняття рішення Комітету.

Аналітичний центр АМУ

ДЖЕРЕЛО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь