До уваги юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців!

Дата: 16.01.2020 15:09

Відповідно до частини 5 статті 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» (далі – Закон) адміністративний збір (далі – АЗ) та плата за надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) справляються у відповідному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення реєстраційної дії або запит про надання відомостей з Єдиного державного реєстру, та округлюються до найближчих 10 гривень.

Враховуючи вищевикладене, розміри адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, внесення змін до записів Єдиного державного реєстру та надання інформації з Єдиного державного реєстру з 1 січня 2020 року становлять:

Вид адміністративного збору Розмір адміністративного збору:

- за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу (крім громадських об’єднань та благодійних організацій), що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою 0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (630 грн.)

- за державну реєстрацію змін відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи — підприємця або відомостей про громадське об’єднання чи благодійну організацію 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (210 грн.)

- за виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника 30 відсотків адміністративного збору, встановленого статтею 36 Закону
Для юридичних осіб (крім ГО та БО) – 180 грн
, Для фізичних осіб-підприємців та громадських об’єднань чи благодійних організацій – 60 грн

Плата за скорочення термінів надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, а також плата за надання інших платних послуг змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою протягом шести годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів, — у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію; (1260 грн)

- змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою протягом двох годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів, — у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію. (3150 грн)

- змін до відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи — підприємця або змін до відомостей про благодійну організацію, крім внесення інформації для зв’язку з юридичною особою протягом шести годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів, — у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію; (420 грн)

- змін до відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи — підприємця або змін до відомостей про благодійну організацію, крім внесення інформації для зв’язку з юридичною особою протягом двох годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів, — у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію. (1050 грн)

- за надання витягу в паперовій формі 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (110 грн.)

До уваги фізичних та юридичних осіб!

Нагадуємо, що згідно ч. 7 ст.34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно» адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації прав, та округлюється до найближчих 10 гривень.

З 01.01.2020 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становитиме 2102 гривні.

Враховуючи вищевикладене, розміри адміністративного збору за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, внесення змін до записів Державного реєстру прав та отримання інформації з Державного реєстру з 1 січня 2020 року становлять:

1) за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно — 210 грн.

За державну реєстрацію права власності, проведену у строки менші, ніж передбачені статтею 19 цього Закону, справляється адміністративний збір у такому розмірі:

у строк два робочі дні – 2100 грн.;

у строк один робочий день – 4200 грн.;

у строк 2 години – 10510 грн.

2) за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки) – 110 грн.

За державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки), проведену у строки менші, ніж передбачені статтею 19 цього Закону, справляється адміністративний збір у такому розмірі:

у строк два робочі дні – 1050 грн.;

у строк один робочий день – 2100 грн.;

у строк 2 години – 5260 грн.

3) за державну реєстрацію обтяжень речових прав, іпотеки – 110 грн.

4) за внесення змін до записів Державного реєстру прав, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника – 80 грн.

5) за отримання інформації з Державного реєстру в паперовій формі – 50 грн.