Комиш-Зорянська селищна територіальна громада
Пологівського району Запорізької області

Про кампанію «Декларування 2020» - під час «гарячої лінії» у Пологівській податковій інспекції

Дата: 18.02.2020 11:43
Кількість переглядів: 1288

Фото без опису

  На запитання пологівських та більмацьких платників щодо декларування доходів громадян за 2019 рік відповідала заступниця начальника управління-начальниця відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Пологівського управління Дар’я Кириченко під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

  Запитувачів цікавили терміни подання декларацій, як подати декларацію про майновий стан і доходи дистанційно, яку адресу потрібно зазначати у декларації, якщо було перейменовано назву вулиці, порядок отримання податкової знижки, довідки про доходи, графік роботи Центру обслуговування платників тощо.

  Як повідомила Дар’я Кириченко, усього з початку року за отриманням консультацій з питань декларування до Центру обслуговування платників Пологівської ДПІ звернулись понад 50 громадян, які не зареєстровані суб’єктами господарювання і самостійно повинні подавати декларації до контролюючих органів.

 

  Суб’єкти господарювання Пологівського, Більмацького та Розівського районів сплатили до бюджетів понад 170 тисяч гривень екологічного податку

  За січень 2020 року суб’єкти господарювання Пологівського, Більмацького та Розівського районів сплатили до бюджетів                           176,3 тис. грн. екологічного податку. Як повідомила начальниця Пологівського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Світлана Бруй, це на 128,1   тис. грн. більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

  Із загальної суми надходжень до державного бюджету надійшло                  82,6 тис.грн., що на 60,6 тис.грн. перевищує минулорічні надходження. До місцевих скарбниць сплачено 93,7 тис.грн., що на 67,5  тис.грн. більше, ніж торік.

  Найбільші суми екологічного податку сплатили підприємства Пологівського району – 156,6 тис.грн., Більмацького  району – 15,2 тис.грн. та Розівського району – 4,4 тис.гривень.

  Нагадаємо, екологічний податок зобов’язані сплачувати платники, діяльність яких пов'язана із викидами у атмосферу забруднюючих речовин, стаціонарними джерелами забруднення навколишнього середовища, скиданням забруднюючих речовин до водних об'єктів та забруднення водних ресурсів України, розміщенням відходів, утворенням чи зберіганням радіоактивних відходів, тимчасовим зберіганням радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

  Відповідно до положень Податкового кодексу України базовим податковим звітним періодом для екологічного податку визначено календарний квартал.

  Якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації екологічного податку.

  Граничним терміном сплати податкових зобов’язань з екологічного податку за IV квартал 2019 року – 19 лютого 2020 року.              

 

  У січні 2020 року платниками Пологівського, Більмацького та Розівського районів сплачено 17,5 мільйона гривень ЄСВ

  У січні 2020 року сума надходжень єдиного соціального внеску від платників податків Пологівського, Більмацького та Розівського районів склала 17,5 мільйона гривень, що на 2,5 мільйона або на 16,5 відсотків  перевищило надходження січня 2019 року.

  Як зазначила начальниця Пологівського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Світлана Бруй, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадянам тощо. Оскільки сплачується даний податок в основному з заробітної плати, тому детінізація ринку праці є одним з основних пріоритетів у роботі податківців.

  «Цілеспрямована робота з керівниками підприємств та підприємцями щодо дотримання суб’єктами господарювання законодавства про працю, легалізація робочих місць, недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень повинно стати беззаперечним обов’язком кожного роботодавця», - зазначила посадовець.

 

Понад 1,2 мільйонів гривень військового збору сплачено до держбюджету платниками Пологівського управління 

Протягом січня місяця 2020 року платниками Пологівського управління Головного управління ДПС у Запорізькій області до Державного бюджету України сплачено 1,26 млн.грн. військового збору. Фінансовий внесок на підтримку обороноздатності країни на 1,4 відс. перевищує показники січня 2019 року.

Пологівське управління звертається до роботодавців з проханням своєчасно і у повному обсязі сплачувати податки до бюджету, у тому числі, військовий збір. Сплата військового збору є почесним внеском кожного громадянина у підтримку боєздатності Збройних сил України.

 

Роз’яснення законодавства

 

Щодо зберігання копій квитанцій платіжних терміналів

Пологівське управління Головного управління ДПС у Запорізькій області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/408080.html повідомила.

Пунктом 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України (далі – ПК) встановлено обов’язок платників податків вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Також платники податків зобов’язані, зокрема, забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ст. 44 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності (п. 44.3 ст.44 ПКУ).

Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265) визначено правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Згідно зі ст. 2 Закону № 265 розрахунковий документ – документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.

Отже, квитанція платіжного терміналу (копія такої квитанції) не є розрахунковим документом у розумінні Закону № 265.

Загальні засади функціонування платіжних систем і систем розрахунків в Україні, поняття та загальний порядок проведення переказу коштів у межах України встановлені Законом України від 05 квітня 2001 року № 2346-ІІІ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» із змінами (далі – Закон № 2346).

Так, ст. 1 Закону № 2346 визначені терміни та поняття, які застосовуються при здійсненні розрахунків та переказу коштів, зокрема:

? документ за операцією із застосуванням електронних платіжних засобів – документ, що підтверджує виконання операції із використанням електронного платіжного засобу, на підставі якого формуються відповідні документи на переказ чи зараховуються кошти на рахунки (п. 1.5 ст. 1 Закону № 2346);

? електронний платіжний засіб – платіжний інструмент, який надає його держателю можливість за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні держателю кошти та ініціювати їх переказ (п. 1.14    ст. 1 Закону № 2346).

? платіжний термінал – електронний пристрій, призначений для ініціювання переказу з рахунка, у тому числі видачі готівки, отримання довідкової інформації і друкування документа за операцією із застосуванням електронного платіжного засобу (п. 1.32¹ ст. 1 Закону № 2346).

Також Національним банком України (НБУ) на запит ДПС надано роз’яснення (лист від 28.11.2019 № 57-0007/62082) щодо порядку здійснення з використанням електронних платіжних засобів (далі – ЕПЗ).

Враховуючи положення Закону № 2346 та відповідно до зазначеного листа НБУ, ЕПЗ є інструментом доступу до рахунку, який використовується для ініціювання переказу коштів з рахунка платника або з відповідного рахунка банку, зокрема для оплати вартості товарів і послуг. При цьому ініціювання переказу за допомогою ЕПЗ має оформлюватися відповідними документами за операціями із застосуванням ЕПЗ (квитанція платіжного термінала).

Тобто квитанція платіжного термінала лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя ЕПЗ, а не факт продажу товару (отримання послуг), тому квитанція платіжного термінала не є розрахунковим документом у розумінні Закону № 265.

Таким чином ДПС та НБУ мають однакову позицію щодо можливості віднесення квитанції платіжного термінала (копії такої квитанції) до розрахункового документа у розумінні Закону № 265.

З огляду на викладене ДПС повідомляє, що копія квитанції платіжного терміналу не є первинним документом у розумінні п. 44.1 ст. 44 ПКУ, а тому на сьогодні відсутній обов’язок зберігання такої копії протягом терміну, встановленого п. 44.3 ст. 44 ПКУ.

Просимо суб’єктів господарювання взяти зазначену інформацію до відома та використовувати при здійсненні господарської діяльності.

 

Подання звітності та сплата екологічного податку

Пологівське управління ГУ ДПС у Запорізькій області інформує, що платники екологічного податку (далі – податок) складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу (п. 250.2 ст. 250 ПКУ).

Податкова декларація екологічного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1052/27497 (можна переглянути на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/ekologichniy-podatok/formi-zvitnosti/64218.html).

Згідно з п. 250.2 ст. 250 ПКУ податок сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:

- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів;

- за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк – за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.

Платники податку перераховують суми податку, що справляється за викиди, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів, одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом (п. 250.5 ст. 250 ПКУ).

Наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» зі змінами і доповненнями затверджено наступну Класифікацію доходів бюджету по екологічному податку:

19010100 «Екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (за винятком викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю)»;

19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти»;

19010300 «Надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини»;

19010400 «Екологічний податок, який справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензій строк»;

19011000 «Екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення».

Довідково: бюджетні рахунки для сплати податків, зокрема екологічного податку, розміщено на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням:https://tax.gov.ua//byudjetni-rahunki/

 

На офіційному вебпорталі ДПС розміщені електронні форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств

Пологівське управління Головного управління ДПС у Запорізькій області повідомляє, що 20.12.2019 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 14.11.2019 № 481 (далі – Наказ № 481), яким внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 зі змінами та доповненнями (далі – Декларація).

Видання Наказу № 481 обумовлено змінами у податковому законодавстві, які набули чинності з 01.01.2019.

Отже платникам податку на прибуток підприємств рекомендовано подавати Декларацію за звітний (податковий) 2019 рік за оновленою формою.

Разом з тим п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, якщо в результаті зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

На офіційному вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність > Платникам податків про електронну звітність > Інформаційно-аналітичне забезпечення > Реєстр форм електронних документів розміщені електронні форми Декларації (у тому числі уточнюючої):

? Декларація за оновленою формою з ідентифікатором J0100118;

? Декларація (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467) зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 19.10.2018 № 842, прийняття якої також буде забезпечено до 01.04.2020 з ідентифікатором форми J0100117.

 

Інформацію щодо залишку коштів на електронному рахунку у СЕА ПДВ платник може отримати через Електронний кабінет

Пологівське управління Головного управління ДПС у Запорізькій області звертає увагу, що платник податків має право реалізовувати через Електронний кабінет права та обов’язки, передбачені ПКУ та які можуть бути реалізовані в електронній формі засобами електронного зв’язку.

Норми встановлені п.п. 17.1.14 п. 17.1 ст. 17 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно до вимог п.п. 14.1.56² п. 14.1 ст. 14 ПКУ з метою реалізації платниками податків та державними, у тому числі контролюючими, органами своїх прав та обов’язків, визначених ПКУ, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами, наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 із змінами затверджено Порядок функціонування Електронного кабінету.

Вхід до інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» (далі – Електронний кабінет) здійснюється за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

У приватній частині Електронного кабінету в меню «Система електронного адміністрування ПДВ» платник має доступ до інформації з системи електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ), а саме: реєстру операцій, реєстру транзакцій, інформації про суму перевищення.

За допомогою опції «Реєстр транзакцій» користувачі Електронного кабінету отримують перелік всіх операцій, пов’язаних з електронним рахунком у СЕА ПДВ (далі – електронний рахунок), в тому числі інформацію про тип транзакції (зарахування коштів, списання коштів тощо), загальну суму поповнення електронного рахунку, списання коштів з електронного рахунку, суму всіх кредитових оборотів по електронному рахунку, заборгованість, актуальний залишок коштів на електронному рахунку.

Крім того, згідно з абзацом третім п. 200¹.5 ст. 200¹ ПКУ на запит платника ПДВ йому шляхом надсилання електронного повідомлення надається інформація про рух коштів на його рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ.

Отже, інформацію щодо залишку коштів на електронному рахунку платник ПДВ може отримати через Електронний кабінет за допомогою меню «Система електронного адміністрування ПДВ»/опція «Реєстр транзакцій», а також шляхом подання за допомогою програмного забезпечення для подання податкової звітності в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку сервісного запиту J1302301/F1302301 «Запит щодо отримання реквізитів електронного рахунку та інформації щодо залишку коштів на такому рахунку» та отримати у відповідь витяг J1402301/F402301 «Витяг про реквізити електронного рахунку та інформації щодо залишку коштів на такому рахунку».

 

Обчислення та сплата фізичною особою транспортного податку

Пологівське управління Головного управління ДПС у Запорізькій області інформує, що обчислення суми транспортного податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника транспортного податку.

Норми визначені п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ встановлено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум транспортного податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику цього податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 01 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою – платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

Відповідно до п.п. 267.7.1 п. 267.7 ст. 267 ПКУ транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Транспортний податок сплачується у строки сплати податку, встановлені п.п. 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 ПКУ, зокрема фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

Оновлена декларація з ПДВ з 07.02.2020 в Єдиному вікні подання електронної звітності

Пологівське управління Головного управління ДПС у Запорізькій області інформує, що на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/ розміщено доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.28.5.0 станом на 07.02.2020. Даний комплект програмного забезпечення включає в себе зміни та доповнення з 28.12.2019 по 07.02.2020 включно та встановлюється тільки на релізи Системи версії 1.28, при цьому всі персональні довідники та налаштування користувача залишаються незмінними.

Перелік змін та доповнень (версія 1.28.5.0) станом на 07.02.2020:

Коригування існуючих форм, шаблонів та даних:

Оптимізовано роботу наступних форм:

F/J 0200121 – Податкова декларація з податку на додану вартість;

F0200421, J0215221 – Додаток 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)»;

F/J 0215221 – Додаток 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)»;

F0200521, J0200621 – Додаток 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3)»;

F0299821 – Додаток 4 «Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4)»;

F/J 0215121 – Додаток 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)»;

F/J 0299321 – Додаток 6 «Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю (Д6)»;

F/J 0215721 – Додаток 7 «Розрахунок (перерахунок) частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях (Д7))»;

F/J 0215821 – Додаток 8 «Заява про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування (Д8)»;

F/J 0215321 – Додаток 9 «Розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними в статті 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (ДС9)»;

F/J 0215521 – Розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України;

F/J 0217021 – Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

F/J 0299721 – Заява про вибір квартального звітного (податкового) періоду. (Додаток 1 до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (пункт 3 розділу II));

F/J 0215921 – Заява про відмову/зупинення використання пільги, передбаченої пунктом 45 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України. (Додаток 3 до Порядку заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість (пункт 9 розділу III));

J0215621 – Повідомлення про делегування філіям (структурним підрозділам) права складання податкових накладних та розрахунків коригування. (Додаток 2 до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (пункт 9 розділу III)).

 

За використання незадекларованої праці законодавством передбачена відповідальність

Пологівське управління Головного управління ДПС у Запорізькій області повідомляє, що роботодавець порушує норми Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), якщо:

? не оформив із працівником трудовий договір і не повідомив про його найм органи Державної податкової служби;

? якщо офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту або всю зарплату – у «конверті»;

? якщо укладено цивільно-правову угоду або договір із працівником, який фактично виконує певні трудові функції за посадою на постійному робочому місці і отримує за це винагороду на постійній основі;

? якщо роботодавець здійснює діяльність без реєстрації як юридична, або фізична особа – підприємець і при цьому наймає на роботу працівників.

У всіх вищезазначених випадках роботодавцем порушується чинне законодавство про працю (далі – КЗпП), а саме:

? здійснюється фактичний допуск до роботи працівників без укладання з ним трудового договору (контракту);

? заробітна плата (винагорода) виплачується без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податків та зборів;

? оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

? підміна трудових відносин цивільними – використовується праця працівника без укладання з ним трудового договору (контракту).

Статтею 265 КЗпП за такі порушення передбачено накладення на роботодавців штрафних санкцій.

 

Декларування 2020. Задекларуйте доходи, отримані в 2019 році

З 01.01.2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 № 859 (у редакції від 25.04.2019 № 177).

Податкова декларація про майновий стан і доходи обов’язково подається при отриманні:

-   доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини, за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

-  доходів від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів;

-  іноземного доходу;

-  в інших передбачених Кодексом випадках.

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

-  особисто або уповноваженою на це особою;

- поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

При цьому, обов’язок щодо подання податкової декларації вважається виконаним і  декларація не подається, якщо  отримані, зокрема, доходи:

-   від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

-   виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Кодексу;

-    від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений  податок на доходи фізичних осіб та військовий збір;

-   у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок на доходи фізичних осіб і військовий збір.

 

Затверджено новий порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування

Постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165 затверджено «Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації ПН/РК коригування в Реєстрі, права та обов’язки їх членів.

Порядком №1165 визначені:

- Критерії ризиковості платника податку на додану вартість (додаток 1);

- Перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість (додаток 2);

- Критерії  ризиковості здійснення операцій (додаток 3);

- форма Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку (додаток 4);

- Таблиця даних платника податку на додану вартість (додаток 5);

- форма Рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість (додаток 6);

- форма Рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість (додаток 7).

Також Порядком №1165 визначено наступні форми:

- Скарга щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (додаток 1),

- Заява про відкликання скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (додаток 2).

- Рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (додаток 3).

 

Декларування 2020: Кому і в який термін необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи?

З початку 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

Громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи розподіляються на дві категорії:

?           особи, які зобов’язані подати річну декларацію (обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні):

- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема: доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення  при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

- доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема:  дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;  інвестиційні доходи;

- іноземного доходу;

-  в інших передбачених Кодексом випадках.

?           особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки.

Податкова декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177) за місцем податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

-  особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається в такі граничні строки:

- для громадян, які зобов’язані подати податкову декларацію – до 01 травня року, що настає за звітним (граничний термін подання декларації за звітний 2019 рік – 30 квітня 2020 року);

- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2020 (включно).

При направленні декларації засобами електронного зв’язку можливо скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

 

Оподаткування боргу, що анульований кредитором до закінчення строку позовної давності

З метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ) у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року  (у 2020 році - 1180,75 грн. (4723 грн. х 25%)) (п.п. 164.2.17 «д» ст. 164 Податкового кодексу).

При цьому кредитор зобов’язаний повідомити платника податку – боржника шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або надання повідомлення боржнику під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу та включити суму прощеного (анульованого) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь.

Дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, що перевищує у 2020 році – 1180,75 грн. включається до його оподатковуваного доходу та відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «126».

Не включається до оподатковуваного доходу сума, що не перевищує у 2020 році – 1180,75 грн., та суми процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені), прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності (такі доходи відображаються у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «189»).

 

 

Розрахунки платників єдиного податку. Яких  норм дотримуватись?

Платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Тобто у платників єдиного податку обсяг доходів розраховується за датою надходження  коштів у грошовій  формі.

Бартерна (товарообмінна) операція – це господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору.

Відступлення права вимоги – це операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою чи наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації.

Оскільки укладення договору переуступки прав вимоги боргу платниками єдиного податку є формою розрахунку за договором купівлі-продажу товарів (робіт, послуг) не в грошовій формі, то здійснення такої операції не дає права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Також платники єдиного податку першої-третьої груп не мають права здійснювати бартерні операції (погашати заборгованість  іншим способом, крім грошового).

Зазначена норма передбачена п.п. 14.1.10, п.п. 14.1.255 ст. 14; п. 291.6 ст. 291; п. 292.6 ст. 292  Податкового  кодексу України.

 

Страхове відшкодування за пошкоджене застраховане рухоме майно: коли оподатковується податком на доходи фізичних осіб?

З метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку-фізичної особи не включається сума страхового відшкодування, отриманого за договором страхування від страховика – резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя у разі:

- якщо під час страхування цивільної відповідальності сума страхового відшкодування не перевищує розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати.

Страховик – резидент, що нараховує (виплачує) страхові виплати, виконує функції податкового агента в частині повідомлення органа ДПС у податковому розрахунку за ф. 1 ДФ за ознакою доходу «151».

У разі страхового випадку – факт заподіяння шкоди застрахованій особі повинен бути належним чином підтверджений.

Якщо факт нанесення шкоди застрахованій особі документально не підтверджений, податковий агент утримує та сплачує (перераховує) до бюджету податок на доходи фізичних осіб із суми страхової виплати за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%.

Зазначена норма передбачена пп. 165.1.27 «в» ст. 165 Податкового кодексу.

 

Поворотна фінансова допомога, отримана підприємцем – платником єдиного податку: випадки оподаткування

Поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Доходом підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

При цьому, до складу доходу не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Отже, підприємець – платник єдиного податку, який отримав поворотну фінансову допомогу, не враховує її суму у складі доходу за умови, що повертає таку допомогу протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Сума поворотної фінансової допомоги, неповерненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, включається до складу доходу такого платника наступного дня після закінчення 12 календарних місяців з дня отримання такої допомоги.

Податковим (звітним) періодом для підприємців – платників єдиного податку 1-ї та 2-ї груп є календарний рік, для підприємців – платників єдиного податку 3-ї групи – календарний квартал.

Отже, для підприємців – платників єдиного 1-ї та 2-ї груп, для яких податковим (звітним) періодом є календарний рік, сума поворотної фінансової допомоги, що не повертається протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, відображається у складі доходів такого платника за підсумками податкового (звітного) року, на який припадає термін її повернення (за умови не перевищення граничного обсягу доходу).

Якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у зазначений вище термін і при цьому отримані протягом податкового (звітного) періоду доходи перевищують граничні обсяги доходів, то платники єдиного податку 1-ї та 2-ї груп мають подати податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, застосувати до суми перевищення ставку єдиного податку 15% та за заявою перейти на застосування ставки єдиного податку  другої, третьої групи, або перейти на загальну систему оподаткування.

Для підприємців – платників єдиного податку 3-ї групи, для яких податковим (звітним) періодом є календарний квартал, відображення суми поворотної фінансової допомоги, яка не повертається протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, здійснюється за підсумками звітного кварталу, на який припадає термін повернення такої допомоги.

При перевищенні у податковому (звітному) періоді граничного обсягу доходу, до суми перевищення застосовується ставка єдиного податку у розмірі 15%.

Зверніть увагу, що у разі прийняття підприємцем рішення про припинення підприємницької діяльності та якщо ним не повернуто отриману поворотну фінансову допомогу до спливу 12 календарних місяців, фізична особа включає таку допомогу до загального річного оподатковуваного доходу та подає річну податкову декларацію про майновий стан і доходи як фізична особа (громадянин).

Зазначена норма передбачена п.п. 14.1.257 ст. 14, п.п. 1 п. 292.1, п. 292.11 ст. 292, п.п. 1 п. 293.4 ст. 293, п. 294.1 ст. 294 Податкового кодексу.

 

Переглянути видані індивідуальні податкові консультації можна на порталі ДПС України

Індивідуальні податкові консультації підлягають реєстрації в єдиній базі консультацій та розміщуються на офіційному вебсайті ДПС, без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків, коду згідно з ЄДРПОУ (реєстраційного номера облікової картки) та його податкової адреси.

Переглянути видані індивідуальні податкові консультації та їх статус можна на порталі ДПС України за посиланням  https://cabinet.tax.gov.ua/registers/ipk

Порядок надання податкових консультацій визначений ст. 52 Податкового кодексу.

 

Декларування 2020

Податкова знижка на частину суми процентів, сплачених за іпотечним кредитом

З 1 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих  фізичними особами у минулому році.

Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177).

Зокрема, у новій формі декларації для платників податків, які декларують право на податкову знижку, введено окрему позначку у розділі категорія платника, у зв’язку з тим, що такі платники мають окремий граничний строк подання податкової декларації — по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Також передбачено окремий додаток ФЗ для здійснення розрахунку суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку.

Для громадян, які подають декларацію з метою отримання податкової знижки за 2019 рік, строки для подання декларації -  по 31.12.2020 (включно).

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, частину суми процентів, сплачених ним за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 Податкового кодексу (п.п. 166.3.1 ст. 166 ПКУ).

Таке право на податкову знижку виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

Оригінали таких документів не надсилаються податковому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ (п. 166.2.2 ст. 166 ПКУ).

Кредитні договори платника податку, який бажає нарахувати податкову знижку на частину суми процентів, сплачених ним за користування іпотечним житловим кредитом, повинні відповідати, зокрема, таким умовам: - у кредитному договорі зазначено, що ціллю його надання є придбання (будівництво) житла, яке приймається кредитором у заставу; - до кредитного договору в обов’язковому порядку має бути укладений договір іпотеки (застави) нерухомого майна, що придбавається чи будується, який є невід’ємним доповненням до такого кредитного договору; - договір іпотеки (застави) обов’язково має бути нотаріально посвідченим.

Отже, платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом за умови наявності документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки:

- кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;

- відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);

- паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.

Для прискорення проведення податковим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкової інспекції копії зазначених документів.

 

З 2020 року скасовується подання окремого звіту про суми податкових пільг

01.01.2020 набрала чинності постанова КМУ  від 31.10.2018  № 891 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1233».

Постановою № 891 внесено зміни до Порядку обліку сум податків і зборів, не сплачених суб?єктом господарювання до бюджету у зв?язку з отриманням податкових пільг, згідно з якими суб?єкти господарювання, що не сплачують податки та збори у зв?язку з отриманням податкових пільг, повинні вести облік сум таких пільг та з 01 січня 2020 року відображати інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Податковим кодексом України.

Тобто, суб'єкт господарювання, який не сплачує податки та збори у зв'язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та відображає інформацію про їх  суми у податковій звітності.

Отже, передбачається скасування з 2020 року для суб'єктів господарювання обов'язку подавати до податкового органу окремий звіт про суми податкових пільг.

Із 1 січня 2020 року діють нові довідники податкових пільг.

На офіційному сайті ДПСУ https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html оприлюднено оновлені довідники пільг:

- Довідник № 95/1      податкових пільг, що є втратами доходів бюджету        станом на  01.01.2020 року;

- Довідник № 95/2 інших податкових пільг станом на 01.01.2020 року.          

 

 

ГУ ДПС у Запорізькій області інформує

 

Податок на депозити: запорізькі фінансові установи сплатили майже п'ять мільйонів

У січні від оподаткування процентів з депозитів у банківських та інших фінустановах Запорізького регіону державний бюджет отримав 4,9 мільйона гривень (без врахування показників великих платників Запорізького управління Офісу ВПП ДПС). Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський, який зазначив, що порівняно з минулим роком відрахування податку на доходи фізичних осіб зросли на 10 відсотків, додаткові надходження склали 442,5 тисячі.

Найбільші платежі надійшли від суб'єктів господарювання м. Запоріжжя – 3,4 мільйона гривень. Фінансові установи м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів сплатили 404 тисячі, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 337 тисяч, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 189 тисяч, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 158 тисяч, Вільнянського та Новомиколаївського районів – 109 тисяч.

Нагадаємо, платниками ПДФО у вигляді процентів, ставка якого складає 18 відсотків, є банківські установи, кредитні спілки та інші фінансові організації. При цьому інформація про суми банківського рахунку або ощадного сертифіката чи вкладу члена кредитної спілки, нараховані проценти, а також відомості про вкладників до податкової служби не передається.

 

Руслан Рачинський: "У січні майже тисяча запоріжців започаткували власний бізнес"

За перший місяць року власну справу зареєстрували 992 суб'єкти господарювання регіону, серед яких 178 юридичних та 814 фізичних осіб-підприємців. Порівняно з січнем 2019 року кількість нових платників зросла на 180. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський.

На початок лютого загальна кількість компаній, організацій, установ та підприємців, які перебувають на обліку у запорізьких податківців, склала 121715, що майже на півтисячі більше, ніж на аналогічну дату минулого року. Зокрема, у регіоні нараховується 52061 СГД-юридична особа та 69654 СПД-фізичні особи.

Нагадаємо, усі представники бізнесу можуть переглянути свої облікові дані в онлайн режимі. У приватній частині Електронного кабінету платника є відповідний розділ, в якому зосереджений перелік відомостей, зокрема, ідентифікаційних, реєстраційних, а також дані про керівників, про банківські рахунки, про реєстрацію платником ПДВ, ЄСВ, єдиного податку та інформація про об'єкти оподаткування, реєстратори розрахункових операцій, книги обліку розрахункових операцій та багато іншого. Ці відомості доступні лише самому платнику, який за допомогою кваліфікованого електронного підпису здійснює авторизований вхід до Електронного кабінету.

Крім цього, цей ресурс надає десятки онлайн послуг, зокрема, можливість листуватися з ДПС, формувати і відправляти податкову, пенсійну і статистичну звітність, заяви, запити для отримання інформації, дізнатися стан розрахунків з бюджетом, користуватися відкритими реєстрами тощо. Адреса Електронного кабінету: https://cabinet.tax.gov.ua/.

 

Запорізька торгово-промислова палата відзначає 80-річчя: підсумки конференції членів ЗТПП

Запорізька торгово-промислова палата приймала вітання від членів та партнерів організації з нагоди 80-тої річниці з дня заснування.

Відкриваючи ювілейну конференцію, президент Запорізької ТПП Володимир Шамілов відзначив основні здобутки Палати з надання бізнес-послуг. Він підкреслив, що нині у складі ЗТПП більше півтисячі компаній, а серед основних напрямів роботи – сприяння інтеграції бізнес-середовища до міжнародної співпраці та підтримка їх конкурентоздатності.

ЗТПП – це найбільша в регіоні бізнес-асоціація, яка підтримує активний діалог з державними органами влади, зокрема, ефективною є взаємодія з податковою службою області з вирішення актуальних для суб'єктів господарювання проблем і роз'яснення законодавчих норм.

Також одним із пріоритетів є організація виставок, форумів та інших заходів. Саме у ці дні у виставковому центрі "Козак Палац" триває ІV спеціалізований аграрний форум "AgroPro" та спеціалізована виставка для аграрного бізнесу "АгроТехСервіс-2020".

Під час конференції Запорізьку ТПП привітали очільники обласної ради, облдержадміністрації, міської ради, керівники підприємств і міжнародні партнери.

За розвиток запорізького підприємництва, об'єднання та зміцнення бізнес-спільноти, вагомий внесок у соціально-економічний та інтелектуальний потенціал регіону в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський вручив подяку президенту Запорізької торгово-промислової палати Володимиру Шамілову.

 

Запоріжці почали активніше отримувати електронні ключі у податковій службі

У січні мешканці м. Запоріжжя та області отримали у податковій службі 7,5 тисячі кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів. Фахівці відділу реєстрації користувачів надали послуги більше 3,2 тисячі відвідувачам.

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський, порівняно із січнем минулого року кількість клієнтів пунктів видачі електронних ключів зросла майже на 400 осіб, відповідно, сертифікатів видано на 600 більше.

Податківці наголошують, кваліфікований електронний підпис від органів ДПС підтримують декілька десятків державних та приватних систем, зокрема, програмні продукти та онлайн сервіси податкової служби, електронні послуги Міністерства юстиції, Загальнодержавний портал державних закупівель, система ProZorro, Є-Звітність, Електронна звітність Державної служби статистики України, Національне агентство з питань запобігання корупції, Портал електронних послуг пенсійного фонду України, Державна казначейська служба України. З цим переліком можна ознайомитись за посиланням: https://acskidd.gov.ua/partnership.

Нагадаємо, платники мають можливість самостійно формувати сертифікати в режимі онлайн або за допомогою програми, яка доступна для завантаження з інформаційного ресурсу Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС: http://acskidd.gov.ua/manage-certificates.

 

Руслан Рачинський: "Запорізький бізнес спрямував до держбюджету 375,6 мільйона гривень ПДВ"

Січневі надходження податку на додану вартість у Запорізькому регіоні перевищили минулорічні на 52,6 мільйона або на 16 відсотків. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський, за перший місяць року запорізькі компанії і підприємці спрямували до державного бюджету 375,6 мільйона гривень ПДВ. Зростання рівня сплати зумовлено збільшенням обсягів поставок майже на мільярд гривень порівняно із січнем 2019 року, відповідно, збільшились нарахування ПДВ.

Більшу частину сплаченого податку забезпечили суб'єкти господарювання м. Запоріжжя – 222 мільйони, бердянські і приморські підприємства і ФОПи направили до державної скарбниці 24,6 мільйона, мелітопольські та веселівські – 24,2 мільйона, пологівські, більмацькі та розівські – 16,8 мільйона, токмацькі та чернігівські – 15,5 мільйона, вільнянські та новомиколаївські – 14,8 мільйона, енергодарські, кам'янсько-дніпровські та великобілозерські – 14,6 мільйона тощо.

Усього станом на початок лютого 2020 року на території регіону нараховувалось  10342 платники ПДВ (9387 СГД-юридичних осіб, 955 фізичних осіб-підприємців), що на півтисячі більше, ніж на аналогічну дату 2019 року.

В Україні посилюється боротьба з нелегальним виробництвом та обігом алкогольної продукції

 

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук провів селекторну нараду з очільниками органів влади у регіонах щодо протидії нелегальному обігу алкогольної продукції.

Від Запорізької області участь у заході взяли голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок, в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський, перший заступник начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Віталій Малий, керівництво ГУ Національної поліції в Запорізькій області, прокуратури Запорізької області, представники Державної митної служби та інших органів влади.

Як повідомив Олексій Гончарук, з 1 травня в Україні запрацює система "Електронна акцизна марка", покликана захистити споживачів від контрафактної алкогольної продукції. Ця система передбачає нанесення на марку акцизного податку для алкогольних напоїв QR-коду та штрих коду. У них будуть зашифровані реквізити марок. Запровадження таких кодів є необхідною передумовою для контролю за обігом підакцизних товарів.

Для одержання акцизних марок, перевірки сплати акцизу та звітування виробник використовуватиме Електронний кабінет платника податків. Таким чином паперових заявок на отримання марок з часом не буде.

За інформацією Уряду, протягом 2019 року з незаконного обігу вилучено алкогольних напоїв вартістю 154,8 мільйона гривень. Упродовж січня 2020 року вже здійснено 443 фактичні перевірки у місцях роздрібної торгівлі алкогольними напоями та встановлено 435 випадків порушення платниками податків законодавства, що регулює обіг алкогольних напоїв. За результатами перевірок до порушників застосовані фінансові санкції у розмірі 7,2 мільйона гривень.

Також в ході наради Прем'єр-міністр наголосив на активізації процесів, спрямованих на виведення трудових відносин у легальну площину, ліквідацію заборгованості по заробітній платі.

 

Руслан Рачинський: "Запорізькі підприємці сплатили до місцевих бюджетів майже 150 мільйонів гривень єдиного податку"

Надходження єдиного податку до місцевих бюджетів Запорізького регіону у січні 2020 року склали 148,9 мільйона гривень.

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський, підприємці-фізичні особи спрощеної системи оподаткування сплатили майже 85 мільйонів гривень єдиного податку, що на 8,5 мільйона або на 11 відсотків більше, ніж у січні минулого року. Суб'єкти господарювання-юридичні особи поповнили скарбниці на 15 мільйонів, збільшивши відрахування на 9 відсотків. Від сільгоспвиробників надійшло понад 49 мільйонів гривень.

Зокрема, представники малого і середнього підприємництва м. Запоріжжя сплатили 60,8 мільйона єдиного податку, м. Мелітополь, Мелітопольського і Веселівського районів – 16,7 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 13 мільйонів, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 10 мільйонів, майже стільки ж сплатили ФОПи і аграрії Пологівського, Більмацького та Розівського районів. Від токмацьких і чернігівських платників надійшло 8,4 мільйона, василівських та михайлівських – 7,8 мільйона, енергодарських, кам’янсько-дніпровських та великобілозерських – 7 мільйонів, якимівських і приазовських – 5,5 мільйона тощо.

Усього в Запорізькій області за спрощеною системою оподаткування працюють понад 70,8 тисячі суб'єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб, 8,5 тисячі СГД-юридичних осіб та дві тисячі агровиробників.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь