Комиш-Зорянська селищна територіальна громада
Пологівського району Запорізької області

Щодо виплати допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду

Дата: 05.03.2020 08:47
Кількість переглядів: 476

Фото без опису

За оперативними підсумками січня-лютого 2020 року Більмацьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області здійснило фінансування допомоги по вагітності та пологах за 15 листками непрацездатності на загальну суму 389 465,16 гривень. На протязі 2019 року профінансовано допомоги по вагітності та пологах за 76 листками непрацездатності на загальну суму 1 421 471,44 гривень.

Загалом Більмацьким відділенням оплачено за січень-лютий 1442 дні перебування у декретній відпустці, за 2019 рік – 7952 дні. Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах склав у січні-лютому 2020 року - 270,09 грн., за 2019 рік – 178,76грн.

Нагадаємо, зазначена допомога надається Фондом соціального страхування України працевлаштованим жінкам у розмірі 100% середнього доходу за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах.

Для обчислення розміру допомоги необхідно помножити розмір середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами. Тривалість страхового стажу при цьому не враховується. Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

У загальних випадках тривалість такої відпустки складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Додатково до основного може видаватись листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду. Такий листок непрацездатності видається в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді. Крім того, жінкам, віднесеним до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижнів вагітності терміном 180 календарних днів.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь