Комиш-Зорянська селищна територіальна громада
Пологівського району Запорізької області

Роз’яснення законодавства

Дата: 08.04.2020 09:42
Кількість переглядів: 1083

Фото без опису

            Реквізити рахунків для сплати податків можна дізнатися в електронному вигляді

            Пологівське управління ГУ ДПС у Запорізькій області інформує платників податків, що   реквізити рахунків для сплати податків у розрізі адміністративно-територіальних одиниць можна дізнатися, не відвідуючи ЦОП податкових органів:

            •          на субсайті територіальних органів ДПС у Запорізькій області за посиланням:https://zp.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/ ;

            •          на офіційному вебпорталі ДПС у рубриках:

            - Головна/Бюджетні рахунки (https://www.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/);

            -Головна/Законодавство/Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування/Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску (з 03.01.2020) (https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/402760.html);

            •          у приватній частині Електронного кабінету в меню «Стан розрахунків з бюджетом» платник податків має доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату, МФО банку.

            Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

           

            Карантинні нововведення - за землю можна не платити, але не всім

            В Пологівському управлінні ГУ ДПС у Запорізькій області нагадують про особливості сплати плати за землю на час карантину.

            Не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що використовуються в господарській діяльності.

            Таким чином, від сплати плати землю звільняються фізичні особи-підприємці або юридичні особи, у яких земля перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, і які використовують земельні ділянки у своїй господарській діяльності.

            Для зменшення податкових зобов’язань з плати за землю за березень-квітень 2020 року юридичним особам і приватним підприємцям, у яких право на земельну ділянку оформлено на них як на суб’єктів підприємницької діяльності необхідно подати уточнюючу податкову декларацію.

            Звертаємо увагу, що звільнення не поширюється на фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, оскільки воно стосується лише ділянок, які використовуються у господарській діяльності.

 

            #ЗалишайсяВдома_кампанія Декларування-2020 в умовах карантину

            Термін кампанії декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року, продовжено до 1 липня 2020 року, – зазначають в Пологівському управлінні ГУ ДПС у Запорізькій області. Такі зміни передбачені Законом України від 17 березня 2020 року №533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

            Вся інформація щодо кампанії декларування знаходиться в банері «Деклараційна кампанія 2020» на субсайті ГУ ДПС у Запорізькій області офіційного порталу ДПС України. Це зручно для платників податків з точки зору економії часу та роботи у дистанційному форматі.

            Зокрема, нормативно-правова база; податкова декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік: форма звітності; основні випадки обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи; звільнення від подання податкової декларації про майновий стан і доходи; способи подання податкової декларації про майновий стан і доходи; куди подається податкова декларація про майновий стан і доходи; граничні строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи у 2020 році; граничні строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи у 2020 році; відповідальність за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкових зобов’язань; податкова знижка для фізичних осіб; зразки заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи; інформаційні повідомлення.

            Варто звернути увагу, що декларація про доходи подається ще й для отримання податкової знижки. До речі, декларація для отримання податкової знижки, тобто часткового відшкодування витрат на навчання, страхування, іпотечне кредитування подається протягом усього року.

            За посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/412310.html розміщено відеоурок щодо заповнення декларації про майновий стан і доходи громадян.

            Подати декларацію про майновий стан і доходи платники в умовах карантинних заходів  доречно через Електронний кабінет платника https://cabinet.tax.gov.ua (з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг). Також, вхід до Електронного кабінету здійснюється через офіційний веб-портал ДПС http://tax.gov.ua.  

             «Сьогодні - це той необхідний і правильний тренд, який дозволить дотриматись рекомендацій щодо режиму карантину, пов‘язаного з упередженням поширення коронавірусу COVID-19, а також максимально забезпечить комфорт і швидкість у виконанні платником цього конституційного обов‘язку» – наголошує начальниця Пологівського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Світлана Бруй.

 

            Штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН на час карантину не застосовуються

            Пологівське управління ГУ ДПС у Запорізькій області інформує, що Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID19)» (далі – Закон № 533-ІХ») внесено ряд змін до Податкового кодексу України.

            Зокрема, протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року не будуть застосовуватися санкції за не реєстрацію (несвоєчасну) реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, крім санкцій за:

            - відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

            - порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, що застосовуються на загальних підставах;

            - порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.

            При цьому звертаємо увагу, що порушення вимог Податкового кодексу України щодо реєстрації податкової накладної з ПДВ/розрахунку коригування до неї негативно впливає на право контрагента платника податків скористатися правом на нарахування податкового кредиту з ПДВ.

 

            Карантинні нововведення запровадження програмних РРО

            Пологівське управління ГУ ДПС у Запорізькій області інформує платників податків, що з набранням чинності Закону України від 17.03.2020 №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» до 1 серпня 2020 року перенесено введення в дію норм законодавства щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, як альтернативу класичним РРО.

            Також, до 1 серпня 2020 року продовжено можливість не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує ліміт у 1 млн гривень, крім тих, які здійснюють:

            - реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

            - реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення.

            З 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 року продовжено можливість не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

            - реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

            - реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

            - реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

            - реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

            - роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

            - діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

            -  діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

            - діяльність готелів  і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

            - реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

            Також на 1 січня 2021 року перенесено запровадження процедури «КЕШБЕК».

            Тестування безкоштовного програмного РРО «пРРОсто» триває.

 

            Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс - корисна альтернатива в період корона вірусу

            Пологівське управління ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує платникам податків про функціонування Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР), де можна знайти відповіді на актуальні та важливі запитання пов’язані з податковим законодавством.

            Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс містить достовірну і повну довідкову інформацію у сфері оподаткування, єдиного внеску та електронних довірчих послуг.

            ЗІР допоможе залишатись в курсі останніх змін законодавства та першими дізнаватись актуальну інформацію, адже для вашої зручності, наразі він доступний також і в мобільному додатку.

            У розділах ЗІР ви знайдете: запитання – відповіді, нормативні та інформаційні документи, останні зміни в законодавстві, Єдиний реєстр ІПК, електронний кабінет, податковий календар та багато іншого.

            Відтак, якщо ви хочете отримувати інформацію швидко та оперативно, користуйтеся інформаційними ресурсами ДПС України з вашого ПК або з мобільного, або  знаходьте інформацію через інформаційний ресурс ЗІР. Для цього потрібно перейти за посиланням: http://m.zir.tax.gov.ua/ та завантажити мобільний додаток ЗІР на базі Android та IOS.

            Не нехтуйте власним здоров’ям та здоров’ям близьких, користуйтеся електронними сервісами та ресурсами, які доступні для платників.

 

            Вимагайте офіційного працевлаштування від своїх роботодавців

            Фахівці Пологівського управління ГУ ДПС у Запорізькій області нагадують роботодавцям про необхідність офіційного оформлення трудових відносин з найманими працівниками та звертає увагу що негативні наслідки застосування неоформленої праці для роботодавців, - це суттєва фінансова та адміністративна відповідальність, а також втрата  репутації надійного партнера, яка є необхідною для розвитку й процвітання бізнесу, відчуття комфорту в його веденні.

               Для громадян нелегальні трудові відносини - це втрата соціальних виплат, серед яких перш за все - пенсії, виплати по лікарняних листах, виплати допомоги у зв’язку з втратою роботи (допомога по безробіттю), тощо.

               Стаття 43 Конституції України передбачає  право на працю, яке гарантується офіційним працевлаштуванням, вона ж  визначає, що  кожен громадянин має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

               Кожен громадянин країни має усвідомлювати, що офіційні трудові відносини  - це соціальні гарантії  для їх  майбутнього та формування бюджетів громад, на території яких вони здійснюють діяльність, адже офіційна заробітна плата  забезпечує поповнення  бюджетів  та фондів соціального захисту громадян.

 

            Про строки надання адміністративних послуг на період карантину

            Пологівське управління ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує, що 17.03.2020 набрав чинності Закон України від 17 березня 2020 року № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 530).

            Підпунктом 3 пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону № 530 визначено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням короновірусної хвороби (COVID-19), з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

 

            З 1 березня по 31 травня 2020 року платники податків звільняються від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства

            Платники податків звільняються від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, які вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, крім санкцій за:

            -порушення вимог до договорів дострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;

            -відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

            -порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;

            -порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

            Тобто, закон не звільняє платників від застосування до них фінансової відповідальності контролюючими органами за:

            -неподання або (несвоєчасне подання) податкової звітності з ПДВ, несплату(несвоєчасну сплату) податкових зобов’язань з ПДВ;

            -неподання або несвоєчасне подання податкової звітності з акцизного податку, несплату (несвоєчасну сплату) податкових зобов’язань з акцизного податку;

            -порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, порушення правил переміщення та/або зберігання пального або спирту етилового, не підтвердження цільового використання суб’єктами господарювання спирту етилового, біоетанолу, легких та важких дистилятів, нафтопродуктів, що отримані в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів;

            -порушення вимог іншого законодавства України, контроль за отриманням якого покладено на контролюючи органи.

            Довідково: Закон України від 17.03.2020 №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

 

 

            Об’єкти нежитлової нерухомості у березні 2020 року не оподатковуються

            Пологівське управління ГУ ДПС у Запорізькій області інформує, що Законом України від від 30.03.2020 року № 540-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" до Податкового Кодексу внесено норму, згідно якої об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в період з 1 березня по 31 березня 2020 року.

            Юридичні особи - платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які відповідно до вимог Податкового Кодексу подали податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, та відобразити в ній зміни податкового зобов’язання за відповідний місяць.

            Звертаємо увагу, що Законом України від 17.03.2020  №533-ІХ до Податкового Кодексу об’єкти нежитлової нерухомості, звільнялись від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в період з 01 березня по 30 квітня 2020 року.

            Тому, якщо платники вже подали уточнюючу декларацію за березень та квітень                2020 року, їм необхідно не пізніше 30 квітня 2020 року подати нові уточнюючі декларації з плати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та донарахувати суму податку за квітень.

            Сплатити податок за квітень необхідно до 30 червня 2020 року.

            Фізичним особам – платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок нараховується контролюючими органами. Оскільки у  2020 році  нарахування  фізичним особам податку здійснюється за 2019 податковий (звітний) рік, то вимоги щодо звільнення від  оподаткування в період з 01 березня по 31 березня 2020 року будуть враховані при нарахуванні податку фізичним особам у 2021 році за 2020 податковий (звітний) рік.

 

            Декларування спадщини (подарунка), отриманих у 2019 році

            Пологівське управління ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує, що продовжується деклараційна кампанія 2020 року.

         Звертаємо увагу, що оподаткування спадщини та подарунків залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб.

         Так, об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).

        Норми встановлені п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

        Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою ПДФО 5 % (п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ).

         Отже, фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують ПДФО за ставкою 5 % від вартості будь-якої спадщини (подарунка).

         Об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента, та об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем – нерезидентом від спадкодавця – резидента оподатковуються ПДФО за ставкою  18 %.

         Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується ПДФО за ставкою 5 % та 18 % зобов’язані подати до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними, податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, у якій включити суми таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу й визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору.

       Фізичні особи, які отримали у спадщину (подарунок) об’єкти спадщини (подарунок), що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО, декларацію про майновий стан і доходи можуть не подавати, якщо у них відсутні інші підстави для подання такої декларації.

         Звертаємо увагу, що Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533) підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ доповнено новим п. 523, яким встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена ст. 179 ПКУ, подається до 01 липня                2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ, коли така декларація може бути подана пізніше цього строку.

          При цьому вимоги п.п. 49.18.4 ст. 49 ПКУ у 2020 році не застосовуються, тобто граничний строк подання декларації за 2019 рік з терміну до 01 травня подовжується до 01 липня 2020 року.

         Крім того, відповідно до Закону № 533 фізична особа зобов’язана самостійно до 01 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік.

         При цьому абзац перший п. 179.7 ст. 179 ПКУ у 2020 році не застосовується, тобто кінцевий строк сплати зобов’язань, зазначених у декларації за 2019 рік, перенесено з терміну до 01 липня на термін до 01 жовтня поточного року.

 

            Звітуємо в «Електронному кабінеті» правильно

            Пологівське управління ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує, що в умовах дії карантину податкову звітність рекомендовано надавати в електронному вигляді, зокрема використовуючи сервіс «Електронний кабінет».

            При цьому, за допомогою сервісу «Електронний кабінет» декларування звітності в електронному вигляді виконується тільки в розділі «Введення звітності» у форматі файлу *.XML, який доступний для технічної обробки податкового звіту.

            Звертаємо увагу, що Розділ «Листування з ДПС» (документи у форматі файлу *.PDF) для подання електронної звітності не використовується.

            Тому електронні документи, що сформовані у розділі «Листування з ДПС» та подані в порушення вимог п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України, вважатимуться неподаними.

 

2. Податкові перевірки: план-графік оновлено

Державна податкова служба затвердила оновлений план-графік проведення документальних перевірок платників податків на 2020 рік. Він оприлюднений на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/402509.html.

Нагадаємо, що Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" запроваджено мораторій на проведення документальних і фактичних перевірок платників податків з 18 березня по 31 травня 2020 року, крім документальних позапланових перевірок з підстав, визначених п.п.78.1.8 ПКУ.

Інформація про перенесення перевірок, які відповідно до плану-графіку мали розпочатися з 18 березня по 31 травня 2020 року та на день набрання чинності Законом №533 не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку

 

Декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік: подовжено термін подання

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 533-ІХ передбачено, зокрема, подовження строку подання  громадянами та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність річної декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік.

Так, річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік громадянами та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність подається до 1 липня 2020 року (було до 1 травня), крім випадків, коли така декларація може бути подана пізніше цього строку.

Тобто, останній день подання декларації – 30 червня 2020 року.

Податкове зобов’язання, зазначене в поданій річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік необхідно самостійно сплатити у термін до 1 жовтня 2020 року (було до 1 серпня).

Нагадуємо, що платник може подати податкову декларацію засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу. При направленні декларації засобами електронного зв’язку можна скористатися електронним сервісом в Електронному кабінеті.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Для цього необхідно отримати у будь-якому Акредитованому центрі електронний цифровий підпис та авторизуватись в електронному кабінеті. З переліком Акредитованих центрів можна ознайомитися у відкритій частині Електронного кабінету.

При складанні декларації в Електронному кабінеті платника здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого  чи рухомого майна.

Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177).

Як переглянути інформацію про кваліфікований сертифікат відкритого ключа онлайн?

Перевірити термін дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, отриманого в Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (КН ЕДП ІДД ДПС), можна на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС (https://acskidd.gov.ua) наступним чином:

1) за посиланням: Головна/«Пошук сертифікатів та СВС»/«Пошук сертифікатів».

Для цього в полі:

 «код ЄДРПОУ» - необхідно зазначити відповідно код ЄДРПОУ (для юридичних осіб);

«Реєстраційний номер облікової картки платника податків» – реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта у разі, якщо через релігійні переконання користувач в установленому порядку відмовився від реєстраційного номеру облікової картки платника податків та має відповідну відмітку у паспорті (для фізичних осіб);

«УНЗР ІD картки» – унікальний номер запису у реєстрі ІD картки (для фізичних осіб).

При цьому пошук сертифікатів користувачем може здійснюватись за одним або декількома реквізитами.

Після проставлення відповідних реквізитів користувачу необхідно натиснути «Пошук». У вікні «Результати пошуку» зазначено відомості про початок та закінчення строку дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа;

2) за допомогою безкоштовного програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1» за посиланням: Головна/«Отримання електронних довірчих послуг»/«Програмне забезпечення»/«Засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки – «ІІТ Користувач ЦСК-1»/«Інсталяційний пакет «ІІТ Користувач ЦСК-1.3.1 (версія:1.3.1.46)».

 Після завантаження Програми необхідно в меню Програми натиснути посилання «Переглянути сертифікати». Із наведеного переліку сертифікатів необхідно вибрати свій сертифікат або, у разі його відсутності, додати його за допомогою кнопки «Імпортувати».

Натиснути на вибраний сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші, обрати пункт «Детальна інформація». У вікні, яке з’явилось, можна переглянути детальну інформацію про кваліфікований сертифікат відкритого ключа, у т.ч. щодо терміну його дії.

 

Платникам ПДВ: включено до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості – як подати документи?

У разі встановлення відповідності платника ПДВ хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, у разі:

- виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості,

- та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості.

У разі подання платником до податкового органу інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність його критеріям ризиковості, то така інформація надається в електронному вигляді у форматі XML за формою «Повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку (код форми J(F)13149)».

До Повідомлення можна додати необхідну кількість документів довільного формату (код форми J/F13601), до яких можна завантажити копії документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку у форматі PDF, PNG або JPG.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, можуть бути:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

- інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Кількість документів довільного формату, що додаються до Повідомлення, не повинна перевищувати 100 шт.

Розмір вкладень (у форматі PDF, PNG або JPG) до документів довільного формату не повинен перевищувати 2 Мб.

Зазначені копії документів комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості, яке платник ПДВ отримує в електронному кабінеті у день його прийняття.

Зазначена норма передбачена п. 6 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165.

 

Як підприємці сплачують єдиний податок та ЄСВ на період щорічної відпустки та лікарняного?

Підприємці - платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку:

- протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки,

- а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до податкового органу за заявою у довільній формі (п. 295.5 ст. 295, п.п. 298.3.2 ст. 298 Податкового кодексу).

Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки та її  форми не встановлено.

Але з метою уникнення порушення терміну сплати авансових платежів доцільно подавати заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подавати одразу після закінчення лікарняного.

Якщо тривалість відпустки є меншою одного календарного місяця, то звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця не передбачено.

Нагадаємо, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок авансовими внесками не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь звітний період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Платників єдиного податку третьої групи та першої і другої груп, які використовують найманих працівників на період відпустки не звільнено від сплати єдиного податку.

Отже, підприємці-платники єдиного податку 1 і 2 груп, можуть скористатись нормою щодо звільнення від сплати єдиного податку упродовж одного календарного місяця на рік на час відпустки за умови, якщо вони працюють самостійно та не використовують працю найманих осіб.

Слід зазначити, що за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року підприємці,  які обрали спрощену систему оподаткування тимчасово звільняються від нарахування та сплати ЄСВ за себе. Тобто за березень та квітень 2020 року платників єдиного податку звільнено від сплати ЄСВ за себе.

Такі особи можуть прийняти самостійне рішення про сплату єдиного внеску за вказані періоди. У такому разі, інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску, за вказаний звітний період, що свідчитиме про прийняття рішення про нарахування та сплату ЄСВ за вказані періоди.

 

Повторне (дистанційне) формування сертифікатів онлайн

Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом можна здійснити онлайн на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС за посиланням:

- Головна/«Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом»/ On-line (https://acskidd.gov.ua/manage-certificates),

- або за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1».

Для початку використання сервісу повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1» платнику необхідно встановити актуальну версію безкоштовного програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1», яка доступна для завантаження за посиланням:

- Головна/«Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом»/«За допомогою Користувача ЦСК»,

- або Головна/«Отримання електронних довірчих послуг»/«Програмне забезпечення»/«Засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки - «ІІТ Користувач ЦСК-1»/«Інсталяційний пакет «ІІТ Користувач ЦСК-1.3.1 (версія:1.3.1.46)».

Клієнти КН ЕДП ІДД ДПС можуть переглянути Відеоінструкцію по повторному формуванню сертифіката за електронним запитом (https://www.youtube.com/watch?v=abVjwGuWZSU).

Також детальний опис по роботі сервісу та перелік можливих помилок розміщено у відповідних розділах Настанови користувача.

Скористатися сервісом повторного (дистанційного) формування сертифікатів зможуть лише ті користувачі, які мають:

 - чинні сертифікати (наприклад, до закінчення строку чинності сертифікатів залишилось декілька днів);

- незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо);

- особистий ключ доступний лише користувачу та не є скомпрометованим.

Детальну інформацію щодо повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом розміщено на офіційному інформаційному ресурсі Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (далі – КН ЕДП ІДД ДПС) (https://acskidd.gov.ua).

 

Важливо знати: зміни щодо сплати єдиного соціального внеску

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 №533-ІХ передбачається, зокрема, тимчасове звільнення від нарахування та сплати єдиного соціального внеску, а саме:

За періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року  тимчасово звільняються від нарахування та сплати ЄСВ за себе:

- підприємці на загальній системі оподаткування;

- підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування;

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які проводять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність ьа отримують дохід від цієї діяльності);

- члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах

При цьому, такі особи можуть прийняти самостійне рішення про сплату єдиного внеску за такий періоди. У такому разі, інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску, за вказаний звітний період, що свідчитиме про прийняття рішення про нарахування та сплату ЄСВ за вказані період.

 

Заяву про повернення надміру сплачених сум грошового зобов’язання можна подати через Електронний кабінет

Помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику (крім випадків наявності у такого платника податкового боргу). У разі наявності податкового боргу, таке повернення проводиться лише після повного його погашення.

Для повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання та пені (крім єдиного внеску) платник податків має подати протягом 1095 днів від дня їх виникнення до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми заяву у довільній формі з зазначенням напряму перерахування коштів:

- на поточний рахунок платника податків в установі банку;

- на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи, незалежно від виду бюджету;

- повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Платник має можливість подати заяву в електронній формі через приватну частину Електронного кабінету за ідентифікатором форми J/F 1302001 або у довільній формі через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Податковий орган не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

У разі виникнення питань щодо користування Електронним кабінетом платника слід звернутись до служби підтримки за телефоном 0800501007 (напрямок 0) або за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua/help/.

 

Оприбуткування готівки в касі: які діють правила

Готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися (п. 58 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148).

Оприбуткування готівки – це проведення суб’єктами господарювання обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат/книзі обліку доходів/фіскальному звітному чеку/розрахунковій квитанції (п.п. 18 п. 3 Положення № 148).

Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів (п. 1 Положення № 148).

Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до Книги обліку розрахункових операцій (КОРО) – у разі її використання на період виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії).

Оприбуткуванням готівки в касах суб’єктів господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням КОРО без застосування РРО, є занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО.

Оприбуткування та облік фізичними особами – підприємцями отриманих доходів здійснюється в книгах обліку доходів і витрат (або книгах обліку доходів).

Установа/підприємство зобов’язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів (внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку).

Для відокремлених підрозділів установи/підприємства порядок оприбуткування готівки в касі встановлюється та доводиться внутрішніми документами установи/підприємства (п. 12 Положення № 148).

Підприємства та фізичні особи – підприємці, яким надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО з використанням відповідних книг обліку і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів), оприбутковують готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у КОРО або розрахунковій книжці (п. 13 Положення № 148).

Суми готівки, що оприбутковуються, повинні відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

 

Подання заяви про реєстрацію РРО онлайн

Реєстрація РРО здійснюється в податковому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків  (глава 2 розд. II «Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги)», затвердженого наказом МФУ від 14.06.2016 № 547).

Для реєстрації РРО суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до податкового органу заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО (додаток 1 до Порядку № 547).

Суб’єкти господарювання, включені до системи подання податкових документів в електронному вигляді, можуть подавати реєстраційні заяви за ф. № 1-РРО в електронній формі засобами електронного зв’язку.

Реєстраційну заяву за ф. № 1-РРО суб’єкт господарювання може подати через приватну частину електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/login,

Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється виключно після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису.

У розділі «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету необхідно створити документ за формою «J1311401 – Заява про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО».

Усі розділи реєстраційної заяви за ф. № 1-РРО підлягають обов’язковому заповненню. 

При заповненні реєстраційної заяви за ф. № 1-РРО у розд. 5 «Сфера застосування відповідно до Державного реєстру РРО» платник обирає потрібну інформацію щодо сфери застосування РРО з довідника в спливаючому вікні за посиланням: «розд. 5 «Сфера застосування відповідно до Державного реєстру РРО»/«Пошук у довіднику»/«код» та «назва» сфери застосування РРО».

У разі виникнення питань щодо користування Електронним кабінетом платника слід звернутись до служби підтримки за телефоном 0800501007 (напрямок 0) або за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua/help/.

 

ГУ ДПС у Запорізькій області інформує

 

            Запорізькі роботодавці сплатили два мільярди гривень ЄСВ

У першому кварталі 2020 року від платників податків Запорізького регіону надійшло 2 мільярди 88 мільйонів 619 тисяч гривень єдиного соціального внеску. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов, надходження у порівнянні із січнем-березнем минулого року збільшились майже на 11 відсотків або на 205 мільйонів 500 тисяч.

У березні запорізькі роботодавці забезпечили до пенсійного та соціальних фондів 693 мільйони, це на 44 мільйони або на 7 відсотків більше, ніж у березні 2019 року.

З початку року підприємства, установи, організації та підприємці м. Запоріжжя спрямували на соціальні потреби 1 мільярд 68 мільйонів, суб'єкти господарювання м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів сплатили 349 мільйонів, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 200 мільйонів, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів– 140 мільйонів, Василівського та Михайлівського районів – 56 мільйонів, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 53 мільйони, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 52 мільйони, Вільнянського та Новомиколаївського – 51 мільйон тощо.

Нагадуємо, що відповідно до законодавчих змін за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування та сплати ЄСВ за себе:

- підприємці на загальній системі оподаткування;

- підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування;

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які проводять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності);

- члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

При цьому вони можуть прийняти рішення про сплату ЄСВ за такий період. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного соціального внеску.

 

           Держава поверне запоріжцям понад 3,4 мільйона гривень раніше сплаченого податку

У Запорізькій області станом на початок березня 1470 громадян скористалися правом на податкову знижку. Після проведених перерахунків податковою службою їм буде повернено 3 мільйони 430 тисяч гривень. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов.

Він також наголосив, що податкова знижка надається виключно на офіційні доходи, з яких був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Крім того, Податковим кодексом визначено перелік умов, за яких може нараховуватися знижка. Зокрема, це:

– отримання доходу у вигляді заробітної плати. При цьому загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річної заробітної плати у поточному році;

– витрати мають бути фактично здійснені та підтверджені документально (платіжними та розрахунковими документами, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами тощо). Такі документи обов’язково мають містити інформацію про вартість товарів (робіт, послуг) та строк їх продажу (виконання, надання);

– податкова знижка може бути надана виключно резиденту України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має про це відмітку у паспорті;

– скористатися правом на нарахування податкової знижки можна лише за наслідками звітного податкового року. На наступний рік це право не переноситься.

Для спрощення процедури декларування працює сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника: https://cabinet.tax.gov.ua.

Також для зручності громадян довідку про минулорічні доходи можна отримати онлайн. Покрокова інструкція знаходиться за посиланням:

https://zp.tax.gov.ua/data/material/000/315/404125/Dov_dka_pro_dohodi_1_.pdf.

 

            Запоріжці задекларували майже півмільярда гривень

За два місяці цьогорічної деклараційної кампанії 7138 мешканців Запорізького регіону подали декларації про доходи, отримані у 2019 році. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов, громадяни задекларували 492 мільйони гривень, що на 27 мільйонів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Із податковими зобов'язаннями надійшло 5668 декларацій. У результаті до бюджету буде сплачено 18 мільйонів 200 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 4,1 відсотка більше, ніж торік, а також майже 3 мільйони гривень військового збору, що перевищило минулорічний рівень на 12,6 відсотка.

На даний час лідери декларування – запоріжці, які отримували доходи від продажу власновирощеної сільськогосподарської продукції (4034). На другому місці – спадкоємці (553), на третьому – громадяни, які здавали в оренду нерухоме майно (318). Також активно подають декларації мешканці області, які у минулому році продавали транспортні засоби та нерухомість (284).

З докладною інформацією про те, хто обов'язково повинен задекларувати доходи, можна ознайомитись на сайті податкової служби області:

https://zp.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2020/informatsiyni-povidomlennya/412709.html.

Також наголошуємо, що подати декларацію можна дистанційно – в Електронному кабінеті платника (вхід до приватної частини здійснюється за допомогою електронного ключа): https://cabinet.tax.gov.ua.

Відеоурок про те, як задекларувати доходи, розміщений за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=YOhECvfE0Z4..

 

Запорізькі платники податків поповнили бюджети на 4,2 мільярда

У січні-березні 2020 року від суб'єктів господарювання і мешканців Запорізького регіону до бюджетів усіх рівнів надійшло 4 мільярди 244 мільйона гривень (без показників великих платників податків Запорізького управління Офісу ВПП ДПС). Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов, рівень надходжень аналогічного періоду минулого року перевищено більш ніж на 306 мільйонів.

Із загальної суми 1 мільярд 989 мільйонів сплачено до державного бюджету. Це на 147,7 мільйона або 8 відсотків більше, ніж за перший квартал 2019 року.

Так, скарбниця отримала 913,8 мільйона гривень податку на додану вартість, зростання до минулорічного періоду склало 117,4 мільйона або на 14,7 відсотка.

Податку на доходи фізичних осіб надійшло 484,7 мільйона, що на 54,7 мільйона або на 12,7 відсотка більше, ніж торік.

Запорізькі підприємства і установи спрямували до держбюджету 279 мільйонів гривень податку на прибуток, майже 72 мільйони гривень рентної плати за використання природних ресурсів та 34,8 мільйона гривень екологічного податку.

Крім того, з початку року запоріжці сплатили 153,3 мільйона гривень військового збору, збільшивши відрахування порівняно із січнем-березнем 2019 року на 15,5 мільйона або на 11 відсотків.

У березні податкові надходження до державного бюджету склали 706,5 мільйона, це на 7,6 мільйона більше, ніж було сплачено у березні минулого року.

 

Справу запорізьких виробників "елітного" алкоголю передано до суду

Слідчі Головного управління ДФС у Запорізькій області під процесуальним керівництвом прокуратури області закінчили досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно учасників організованої злочинної групи із родинними зв'язками, які упродовж 2018-2019 років незаконно виготовляли алкогольні напої та збували їх на території регіону.

 Підпільний цех вони влаштували у приватному домоволодінні. Реалізація сурогату здійснювалась через роздрібну торгівельну мережу під видом елітних алкогольних напоїв іноземного виробництва.

Обвинувальний акт відносно учасників злочинного угруповання спрямовано до місцевого суду.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь