ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЙ!

Дата: 20.01.2021 13:35

У грудні 2020 року Урядом прийнято постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1282 та від 23.12.2020 № 1324, якими внесені зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій та положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.

Відповідно до зазначених змін:

• житлова субсидія може призначатися:

на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (на сьогодні житлова субсидія їм може призначатися лише за рішенням комісії);

за рішенням комісії домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

2) житлова субсидія не призначається, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. м. для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. м. для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлена опіка чи піклування)

Також передбачена можливість призначення на загальних підставах житлових субсидій, ДСД малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, яким надається допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19, без вимоги обов’язковості сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи, при призначенні цих видів державної допомоги.

Крім того, відтепер до середньомісячного сукупного доходу осіб, яким надаються державні допомоги, не буде враховуватися розмір призначеної  їм житлової субсидії на оплату житлово – комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу.