Я маю право.

Дата: 09.02.2021 12:18

Безкоштовно та за 5 хв:

інструкції про те, як безкоштовно оформити різні довідки за 5 хвилин не виходячи з дому.

Юрист в телефоні: як отримати безкоштовну правову допомогу в смартфоні (Інструкція)

Міністерство юстиції України презентувало мобільний застосунок “Безкоштовна правова допомога”. Завдяки смартфону за кілька кліків можна отримати консультації щодо найпопулярніших питань або замовити допомогу в режимі онлайн. Як це зробити — читайте в матеріалі.

Що таке “Безоплатна правова допомога”

Безоплатна правова допомога — це державна система з надання юридичних консультацій для всіх людей.

“Якщо це первинна правова допомога, то кожен громадянин, особа без громадянства, іноземець можуть звернутися за консультацією, роз’ясненням чинного законодавства. Якщо це вторинна допомога — там в нас є вже малозабезпечені особи, переселенці, учасники бойових дій, діти, жертви домашнього насильства, викривачі у справах про корупцію”, — пояснює Вільному радіо начальниця “Бахмутського бюро правової допомоги Оксана Судак.

Як отримати правову допомогу через смартфон

Мобільний додаток “Безоплатна правова допомога”, який запустило Міністерство юстиції України, станом на 7 серпня завантажили вже понад 1000 людей. Правозахисниця Оксана Судак зазначає, що цей додаток дуже актуальний під час пандемії коронавірусу.

“В період карантину збільшилася кількість звернень громадян. В нас обмежений доступ до центрів бюро правової допомоги і не кожен може приїхати. І ось в цьому додатку людина може отримати якусь консультацію, дізнатись які документи треба зібрати для встановлення її соціальної вразливої категорії, знайти де найближчий центр”, — розповідає правозахисниця.

Додаток “БПД” можна завантажити за посиланням https://play.google.com/store/apps/details?id=io.ionic.free_legal_aid&hl=ua_UA

Після завантаження та установки додатку вам не потрібно реєструватись. Достатньо відкрити застосунок і обрати необхідний пункт.

Зокрема тут можна дізнатись що таке безоплатна правова допомога та прочитати відповідний закон.