Питання санаторно-курортного лікування  у 2021 році громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Дата: 01.03.2021 13:33

Фото без описуЗакон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон) визначає право окремих категорій громадян на санаторно-курортне лікування або отримання грошової компенсації  за невикористану путівку.

Право на отримання санаторно-курортного лікування мають:

- особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1;

- потерпілі діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 р. N 1035)

З 1 березня 2021 р. заяви з необхідними документами для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги приймаються посадовими особами виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг виключно з формуванням електронної справи.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення за місцем реєстраціїперебування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії, приймають:заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики (ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства Соціальної політики України 22 січня 2018 року  № 73):

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1;

копію паспорта,

копія висновку МСЕК

Одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, окрім заяви про взяття на облік для отримання путівки та довідки за формою 070/о, необхідно додати:

довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);

копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1, у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;

копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/ будинку осіб.

У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

Урядом щорічно затверджується розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку.

Також, Законом визначено право постраждалих громадян, за їх бажанням, отримати грошову компенсацію за невикористану путівку, розмір якої встановлюється Кабінетом Міністрів України, та становить 35 відсотків, чинного на 01 січня відповідного року, одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для отримання зазначеної компенсації подаються наступні документи:

1) громадянами, віднесеними до категорії 1:

заява на отримання грошової компенсації замість путівки;

довідка 070/о;

копія посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1;

копія паспорта;

довідка про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою за зареєстрованим місцем проживання (у разі відміни місця проживання від зареєстрованого).

/Завантажити бланк заяви/