ЗАХВОРЮВАННЯ НА КОРОНАВІРУСНУ ХВОРОБУ COVID-19  У МЕДИЧНИХ ТА ІНШИХ  ПРАЦІВНИКІВ У ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я  – ЯК ВИПАДОК  ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ

Дата: 23.03.2021 09:07

Фото без опису         Більмацьке відділення управління виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування України у Запорізькій області повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2020 № 394 внесено зміни до Переліку професійних захворювань, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2000 № 1662.

Робота медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікування пацієнтів вважається професійним захворюванням.

Відповідно до Переліку державних і комунальних закладів охорони здоров’я, що надають первинну екстрену медичну допомогу пацієнтам з COVID-19 та які визначені для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 по Запорізькій області, згідно з Розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру державного рівня від 22.12.2020 № 158 та від 14.01.2021 № 1 по Більмацькому та Розівському районах внесено медичні установи, що надають первинну допомогу, а саме:

• КНП «Більмацький центр первинної медико-санітарної допомоги» Більмацької селищної ради;
  • КНП «Смирновський центр первинної медико-санітарної допомоги» Смирновської сільської ради;
  • КНП «Комиш-Зорянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Комиш-Зорянської селищної ради;
  • КНП «Розівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Розівської селищної ради.

КНП «Більмацька районна лікарня» Більмацької селищної ради та КНП «Розівська районна лікарня» Розівської селищної ради не входять до цього переліку.

Лабораторно підтверджені випадки  інфікування COVID-19  медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19, розслідуються як випадки гострого професійного захворювання відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 (далі Порядок № 337).

Відповідно до Інструкції про застосування переліку професійних захворювань, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Академії медичних наук України, Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2000 № 374/68/338, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 24.01.2001 № 68/5259 (далі Інструкція) діагноз гострого професійного захворювання на COVID-19 у медичних та інших працівників встановлюється лікарем будь-якого лікувально-профілактичного закладу після обов’язкової консультації з профпатологом та лікарем з гігієни праці (пункт 5 Інструкції); при захворюваннях інфекційного захворювання — діагноз установлюється лікарем-інфекціоністом та профпатологом з урахуванням епідрозслідування (пункт 7 Інструкції).

До матеріалів розслідування гострого професійного захворювання медичних та інших працівників закладу охорони здоров’я згідно з пунктом 3 Порядку № 337 також додається медичний висновок у формі рішення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я за місцем амбулаторного обліку лікування або обстеження потерпілого про встановлення зв’язку погіршення стану здоров’я працівника з впливом на нього важкості та напруженості трудового процесу, небезпечних, шкідливих виробничих факторів, психоемоційних причин або протипоказань за станом здоров’я виконувати роботу.

У Більмацькому відділенні постійно функціонує «Сервісний центр з надання консультаційних послуг», де можна одержати консультативну, методичну та інформаційну допомогу від спеціалістів відділення з питань повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування, інших питань охорони праці  та соціального захисту застрахованих осіб.

З усіх питань загальнообов’язкового державного соціального страхування  іи можете звернутися за телефонами: (06147) 2-23-29, (06147) 2-23-07 або

за адресою:  вул. Центральна, 56, смт Більмак. Страховий експерт з охорони праці Л.О. Марюха