Комиш-Зорянська селищна територіальна громада
Пологівського району Запорізької області

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області інформує !

Дата: 07.04.2021 11:12
Кількість переглядів: 930

Фото без опису

Пологівські, більмацькі  та розівські підприємства перерахували 9,8 мільйонів гривень податку на прибуток

За три місяці підприємства Пологівського, Більмацького та Розівського районів сплатили  до бюджетів усіх рівнів 9,8 мільйонів податку на прибуток. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 3,8 мільйона або на                  62 відсотки. Про це повідомила начальниця Пологівського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Запорізькій області Світлана Бруй.

Із загальної суми надходжень 8,7 мільйона спрямовано до державного бюджету та                1,1 мільйона – до місцевих.

Суб’єкти господарювання, зареєстровані в Пологівському районі сплатили з прибутків 7,4 мільйона до державного та  900 тисяч – до місцевого бюджетів, платники Більмацького району – 1,3 мільйона та 169 тисяч відповідно, розівські підприємства - 42 та                   6 тисяч.

Упродовж березня до бюджетів забезпечено 6,7 мільйона гривень податку на прибуток, що на 2 мільйона більше, ніж торік.

 

Понад 5 мільйонів гривень військового збору – від пологівських, більмацьких та розівських платників

У січні-березні 2021 року надходження військового збору від платників податків Пологівського, Більмацького та Розівського районів склали 5,6 мільйона гривень. Як повідомила начальниця Пологівського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Запорізькій області Світлана Бруй, рівень надходжень перевищив минулорічний більше, ніж на 1,1 мільйона або на                    25 відсотка.

З початку року 5,6 мільйонів гривень від загальної суми надійшло від суб'єктів господарювання Пологівського району – 3,4 мільйона, Більмацького району – 1,6 мільйона, Розівського – 549 тисяч.

Нагадаємо, військовий збір, ставка якого становить 1,5 відсотка, утримується з отриманих доходів, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб відповідно до статті 168 Податкового кодексу України. Зокрема, це заробітна плата, іноземні доходи, суми винагород та інших виплат, нарахованих відповідно до умов цивільно-правового договору, пасивні доходи, у тому числі, роялті, дивіденди, страхові виплати та інші.

 

Податкове законодавство

 

«Електронний кабінет» – один із найбільш функціональних електронних сервісів ДПС

Пологівська ДПІ ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє наступне.

Для спілкування з податковою службою платники мають можливість в режимі реального часу та безкоштовно скористатись сервісом «Електронний кабінет» як з персональних комп’ютерів, так і з смарт-пристроїв.

Завдяки цьому сервісу можна сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками податків окремих податків, податкову звітність. Для подання звітності в електронному вигляді платнику необхідно мати кваліфікований електронний підпис, який можна отримати у будь-якому  акредитованому центрі сертифікації ключів.

Основними перевагами подання електронної звітності є:

-   економія робочого часу платників податків;

-   уникнення витрачання часу у чергах при поданні звітності;

-   скорочення строків проведення перевірки стосовно правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ і забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податків;

-   підтвердження доставки звітності;

-   оперативність обробки отриманої інформації;

-   оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді;

-   надіслана звітність в електронному вигляді не потребує дублювання на паперових носіях.

Наполегливо рекомендуємо утримуватись від відвідування центрів обслуговування платників без нагальної потреби. Використовуйте сервіс «Електронний кабінет», так як це один із найбільш функціональних електронних сервісів ДПС, важливість використання якого особливо зросла під час карантину, так як забезпечує дистанційні комунікації з податковими органами.

 

Про обов’язок користувача, який застосовує ПРРО видавати паперовий чек на вимогу покупця

Пологівська ДПІ ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє, що суб’єкт господарювання, який застосовує програмний РРО, створив в електронній формі фіскальний чек та надіслав його на наданий споживачем (покупцем) абонентський номер або адресу електронної пошти, то розрахунковий документ вважається виданим споживачу.

У разі невиконання цієї вимоги (фіскальний чек не створено в електронній формі та не надіслано споживачу в зручний для нього спосіб) за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції в таких розмірах:

- за порушення, вчинене вперше, – 10 % вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), товарів (робіт, послуг);

- за кожне наступне вчинене порушення – 50 % вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265, товарів (робіт, послуг).

 

Шановні платники податків! Подавайте звітність в електронному вигляді!

Пологівська ДПІ ГУ ДПС у Запорізькій області у зв’язку із різким збільшенням випадків інфікування коронавірусною інфекцією рекомендує утриматися від відвідування центрів обслуговування платників без нагальної потреби.

Для спілкування з податковою службою платники мають можливість безкоштовно, в режимі реального часу, 24/7 скористатись сервісом «Електронний кабінет» (далі - ЕК), як з персональних комп’ютерів, так і з смарт-пристроїв. За допомогою цього сервісу можливо сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків, податкову звітність.

Для подання звітності в електронному вигляді платнику необхідно мати електронний цифровий підпис, який можна отримати в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів, зокрема, безкоштовно у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Перевагами подання електронної звітності є:

економія робочого часу платників податків і коштів на придбання бланків звітних документів;

уникнення витрачання часу у чергах при поданні звітності;

скорочення строків проведення перевірки стосовно правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ і забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податків;

підтвердження доставки звітності;

оперативність обробки отриманої інформації;

гарантія автоматичної перевірки звітності на наявність арифметичних помилок;

оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді;

надіслана звітність в електронному вигляді не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання та інше.

Інформацію щодо порядку подання звітності в електронному вигляді можна отримати на офіційному вебпорталі ДПС України на головній сторінці у розділі «Електронна звітність» (Електронні сервіси) за електронною адресою: https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/.

 

Які витрати можна включити до податкової знижки

Пологівська ДПІ ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує, що в Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року.

Можливість повернення частини сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, через реалізацію права на податкову знижку, передбачена ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

До переліку витрат, дозволених для включення до податкової знижки, належать:

сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом у порядку, встановленому ст. 175 ПКУ;

сума коштів або вартість майна перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які відповідають умовам, встановленим п. 133.4 ст. 133 ПКУ;

сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення;

оплата допоміжних репродуктивних технологій;

оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

сума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;

сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;

сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яку громадяни мають право подати по 31 грудня 2021 року включно до державних податкових інспекцій за місцем реєстрації.

 

Єдинникам про застосування реєстраторів розрахункових операцій

З 01 січня 2021 року РРО та/або ПРРО не застосовуються фізичними особами підприємцями – платниками єдиного податку другої – четвертої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

З 1 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО повинні застосовувати всі фізичні особи-підприємці - платники єдиного податку (крім ФОП-платників єдиного податку першої групи).

 

Деклараційна кампанія 2021: надання нерухомого майна в оренду

Фахівці Пологівської ДПІ у рамках проведення цьогорічної кампанії декларування нагадують, що громадяни, які надають в оренду житлову чи іншу нерухомість, а також рухоме майно, зобов`язані задекларувати отримані доходи.

Відповідно до вимог статей 164.2.5 та 170.1 Податкового кодексу України, доходи, отримані від здачі в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок підлягають декларуванню.

Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа-підприємець, то податковим агентом є орендатор. Він повинен утримати та перерахувати до бюджету податок за ставкою 18%, а також 1.5% - військовий збір. У такому випадку декларация не подається.

Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податок за ставкою 18% та 1.5% військовий збір, сплачує орендодавець. Який самостійно подає декларацію.

Також оподаткуванню підлягають доходи, отримані від здавання в оренду автотранспорту та іншого рухомого майна.

Увага! Граничний строк подання декларації за 2020 рік – 30 квітня 2021 року. Кінцевий строк сплати зобов’язань, зазначених у декларації за 2020 рік - 31 липня поточного року.

Отож, декларуйте доходи та сплачуйте податкові зобов’язання вчасно!

 

Шановні платники податків! Нові форми звітів, що вступають в силу з 1 квітня 2021 року

Пологівська ДПІ інформує, що з 1 квітня 2021 року наберуть чинності наступні звітні форми:

1. F/J0200123 – Податкова декларація з податку на додану вартість

Звітний період – місяць, термін подання – щомісячно протягом 20 днів, наступних за звітним місяцем.

2. F/J0209508 – Декларація акцизного податку

Звітний період – місяць, термін подання – щомісячно протягом 20 днів, наступних за звітним місяцем.

3. J0100919 – Податкова декларація з податку на прибуток підприємств (для інститутів спільного інвестування)

Звітний період – І квартал, півріччя, три квартали, рік, термін подання – щорічно протягом 60 днів що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

4. J0100119 – Податкова декларація з податку на прибуток підприємств (з додатками)

Звітний період – І квартал, півріччя, три квартали, рік, термін подання – щоквартально протягом 40 днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, півріччя, трьох кварталів; протягом 60 днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

5. F0100719 – Податкова декларація з податку на прибуток підприємств (з додатками)

Звітний період – І квартал, півріччя, три квартали, рік, термін подання – щоквартально протягом 40 днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, півріччя, трьох кварталів; протягом 60 днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

6. F0103307 – Податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи (для третьої групи) – підприємця

Звітний період – І квартал, півріччя, три квартали, рік (подається з 01.04.2021), термін подання – щоквартально протягом 40 днів після звітного кварталу.

7. F0103405 – Податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (для 1-ї, 2-ї групи)

Звітний період – рік, термін подання – щорічно (подається з 01.04.2021).

8. J/F0215523 – Розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Звітний період – місяць (подається з 01.04.2021), термін подання – щомісячно протягом 20 днів, наступних за звітним місяцем.

9. J/F0215623 – Повідомлення про делегування філіям (структурним підрозділам) права складання податкових накладних та розрахунків коригування Додаток 1 до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (пункт 9 розділу III)

Звітний період – місяць (подається з 01.04.2021), термін подання – щомісячно протягом 20 днів, наступних за звітним місяцем.

10. J/F0217023 – Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок

Звітний період – місяць (подання), термін подання – до початку перевірки податковим органом.

11. J/F0500106 – Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску на основі довідника прийнятих/звільнених співробітників

Звітний період – 1-й, 2-й, 3-й та 4-й квартал (подається з 01.04.2021), термін подання – щоквартально протягом 40 днів після звітного кварталу.

12. J/F0215401 – Повідомлення про зміни реквізитів рахунку платника податків, зазначеного в раніше поданій заяві про повернення суми бюджетного відшкодування (Д4) (додаток 4), на який платник податків виявив бажання отримати бюджетне відшкодування, що відбулись в особи, яка виключена з реєстру платників податку на додану вартість

Звітний період – місяць, термін подання – місяць без терміна подання.

13. J/F0215923 – ЗАЯВА про відмову/зупинення використання пільги, передбаченої пунктом 45 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України

Звітний період – місяць, термін подання – щомісячно протягом 20 днів, наступних за звітним місяцем.

 

Щодо розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті єдиного внеску

Пологівська ДПІ повідомляє. Чинним законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті ЄВ.

Відповідно до частини 12 ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 рок № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) ЄВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника ЄВ одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11 ст. 9 Закону № 2464).

 

Заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документа з використанням єдиного рахунку

Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2020 № 847 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666», який був зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2021 року за № 190/35812 та набув чинності з 26.02.2021, затверджено Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на небюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок (далі – Порядок № 847).

Під час заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документа на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з використанням єдиного рахунку (далі – розрахункові документи), платники мають керуватися вимогами розділу II Порядку № 847 заповнення документів. Під час оформлення розрахункових документів платником мають бути заповнені усі 14 обов’язкових полів реквізиту «Призначення платежу», розділених між собою знаком «;», кожне з яких містить належну інформацію або знак «;» як ознаку наявності відповідного поля у разі, коли таке поле не підлягає заповненню (останнє з 14-ти полів завжди містить знак «#»).

Суми платежів за розрахунковими документами, за якими платником визначено або не визначено напрям використання коштів, сплачених на єдиний рахунок, включаються до реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунка з урахуванням черговості сплати, визначеної п. 35?.6 ст. 35?, п. 89.7 ст. 89 та п. 131.2 ст. 131 Податкового кодексу України.

 

Податок на «зайві метри»: громадянин має кілька квартир в різних населених пунктах

Пологівська ДПІ інформує. Платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до податкового органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:

- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, контролюючий орган за податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

 

2. За який період вперше подається податкова звітність з ПДВ за новими формами?

     Наказ Міністерства фінансів України від 02.12.2020 № 734 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», яким, зокрема, внесено зміни до форми податкової декларації з ПДВ та форми уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок набирає чинності з 01.03.2021.

     Відповідно до п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

     До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

     Отже, подання податкової декларації з ПДВ за формою, яка враховує зміни, внесені Наказом № 734, вперше здійснюється за звітний період березень 2021 року, (граничний термін подання 20.04.2021).

     Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, зі змінами, внесеними Наказом № 734, подається починаючи з 01.04.2021.

 

Як неприбуткові установи можуть подати запит та отримати витяг з Реєстру неприбуткових установ та організацій?

Відповідно до п. 12 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 неприбуткова організація може звернутися до контролюючого органу із запитом про отримання витягу з Реєстру неприбуткових установ та організацій .

Запит про отримання витягу з Реєстру за формою згідно з додатком 3 подається особисто представником неприбуткової організації чи уповноваженою на це особою або надсилається поштою контролюючому органу за основним місцем обліку неприбуткової організації. Усі розділи Запиту підлягають заповненню.

У запиті зазначається код згідно з ЄДРПОУ неприбуткової організації, який є критерієм пошуку відомостей у Реєстрі.

Запит обов’язково повинен бути підписаний керівником або особою, що має право підпису документів неприбуткової організації, із зазначенням дати.

Неприбуткові організації можуть подати Запит засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

За Запитом неприбуткової організації контролюючий орган надає їй безоплатно протягом трьох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з Реєстру за формою згідно з додатком 4, який містить відомості про неприбуткову організацію, визначені п. 11 Порядку № 440, або повідомлення про відсутність відомостей у Реєстрі за формою згідно з додатком 5. Витяг містить відомості з Реєстру, актуальні на дату та час його формування, та є чинним до внесення змін до Реєстру в частині відомостей, що стосуються зазначеної неприбуткової організації.

Витяг з Реєстру або Повідомлення надсилається поштою за адресою (місцезнаходженням) платника податків або особисто вручається платнику податку (його представнику) за основним місцем обліку платника податків.

     Режим «Листування з ДПС» приватної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» забезпечує можливість направлення платником до органу ДПС разом із супровідним листом Запит, за встановленою формою у форматі pdf (обмеження 2 МБ).

Датою подання Запиту із супровідним листом є дата реєстрації супровідного листа в органі ДПС. Протягом одного робочого дня після надсилання такого листа до органу ДПС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації. Інформацію щодо отримання та реєстрації листа в органі ДПС можна переглянути у підрежимі «Вхідні» режиму «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у підрежимі «Вихідні документи» режиму «Вхідні/вихідні документи».

 

Чи є доходом підприємця – платника єдиного податку власні кошти, внесені на рахунок для здійснення підприємницької діяльності?

Відповідно до ст. 292 Податкового кодексу доходом фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

До суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг) (ст. 292 ПКУ).

     Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (абзац перший п. 292.6 ст. 292 ПКУ).

Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до ст. 296 ПКУ (п. 292.13 ст. 292 ПКУ). Облік доходів та витрат може вестися в паперовому або в електронному вигляді.

Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (ст. 44 ПКУ).

Інструкцією про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 встановлено, що клієнти мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської/підприємницької/інвестиційної/ незалежної професійної діяльності/діяльності, яка не пов’язана з підприємницькою, і власних потреб.

Таким чином, кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, і які є власними коштами такої фізичної особи (тобто кошти отримані не від підприємницької діяльності), включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, з врахуванням вимог ст. 292 ПКУ.

Разом з тим, якщо фізична особа – підприємець у звітному податковому періоді вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, суму готівки, яка на момент внесення уже була врахована в обліку та при цьому в платіжному документі зазначено призначення платежу – виручка за певний період, тоді така сума готівки повторно не включається до доходу звітного періоду платника єдиного податку за умови сплати єдиного податку з цього доходу.

 

Який термін сплати єдиного внеску підприємцями – платниками єдиного податку за себе?

Платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний податок (абз. третій част. восьмої ст. 9 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Отже, граничний термін сплати єдиного внеску за себе підприємцями – платниками єдиного податку – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 12 розділу ІV «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженої наказом МФУ від 20.04.2015 № 449).

Тобто, якщо останній строк сплати єдиного внеску припадає на вихідний (святковий) день, то останнім днем сплати вважається перший робочий день, що настає за таким вихідним (святковим) днем.

 

Чи сплачується екологічний податок за розміщення шин, акумуляторів, люмінесцентних ламп?

Платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання,  юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність,  бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання) (п.п. 240.1.3 ст. 240 ПКУ).

Розміщення відходів – це постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів (п.п. 14.1.223 ст. 14 ПКУ).

Отже, суб’єкти господарювання, які здійснюють тимчасове розміщення (зберігання) відходів, в тому числі небезпечних (акумулятори, шини, люмінесцентні лампи тощо) до їх передачі на утилізацію та захоронення, не є платниками екологічного податку  за умови наявності у них договору на видалення та утилізацію відходів з суб’єктами господарювання (комунальними або спеціалізованими підприємствами тощо).

У разі відсутності такого договору на видалення та утилізацію відходів, в якому визначаються терміни передачі відходів на утилізацію та захоронення, суб’єкти господарювання є платниками екологічного податку.

 

 

 

Роздрібна торгівля пивом: чи потрібна ліцензія?

Пиво – насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відс. об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203, що належить до алкогольних напоїв (ст. 1  Закону України від 19.12.1995 № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»).

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається за заявою суб’єкта господарювання, у якій зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір отримати ліцензію.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються:

- адреса місця торгівлі,

- перелік РРО, програмних РРО, (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (книг обліку розрахункових операцій), фіскальні номери програмних РРО, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним суб’єктом господарювання зазначається:

- адреса місця торгівлі,

- і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, фіскальні номери програмних РРО (ст. 15 Закону № 481).

Отже, суб’єктам господарювання (у тому числі платникам єдиного податку) для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов’язковим обладнанням місця торгівлі РРО/програмним РРО та роздрукуванням відповідних розрахункових документів (формуванням електронних розрахункових документів) встановленої форми.

При цьому, отримання окремої ліцензії на роздрібну торгівлю пивом у разі наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, не передбачено.

 

Виробничий цех та офіс знаходяться в різних адміністративних районах: де стати на облік?

Місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку (ст. 93 Цивільного кодексу України).

Платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в контролюючих органах:

- за місцезнаходженням юридичних осіб (основне місце обліку);

- а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) (п. 63.3 статті 63 Податкового кодексу).

Отже, юридична особа повинна стати на облік в контролюючому органі:

- за місцем розташування офісу, тобто основне місце обліку;

- а також, в контролюючому органі за місцем розташування (реєстрації), у разі наявності підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

 

Дізнайтесь стан розрахунків з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення

В ІТС «Електронний кабінет» (http://cabinet.tax.gov.ua) запроваджено електронний сервіс з використанням якого платники мають доступ у режимі реального часу до даних інтегрованих карток платників, а також отримання підтверджуючого документу щодо стану розрахунків з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення.

Доступ в Електронному кабінеті до показників інтегрованих карток дозволяє платнику безперешкодно у дистанційному режимі мати інформацію щодо повноти та своєчасності розрахунків з бюджетами та фондами соціального та пенсійного забезпечення, а також проводити звірення відповідності даних бухгалтерського обліку платника та даних органу ДПС.

Разом з цим, платник має можливість надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та фондами соціального та пенсійного забезпечення за даними органів ДПС через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету за формою «F/J1300203».

Відповідь на Запит платнику надсилається через Електронний кабінет не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня його отримання у вигляді витягу з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення за формою  «F/J1400203».

Витяг формується за період вибраний платником при створені Запиту з урахуванням строків давності, станом на дату відправлення Запиту до органів ДПС.

Самостійно перевірити дані, за якими сформовано Витяг можна за допомогою  меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини електронного кабінету.

У зв’язку з впровадженням електронних сервісів для платників не передбачено отримання платником акта звірення стану розрахунків за податками, зборами, платежами та єдиним внеском за відповідний звітний період в паперовому вигляді.

Водночас громадяни України мають право звернутися до органів державної влади. Такі звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

 

Реєстрацію платника ПДВ анульовано: чи можна подати уточнюючий розрахунок за попередній період?

Обов’язок щодо подання податкової декларації з ПДВ та уточнюючого розрахунку до такої податкової декларації покладається на платника ПДВ, оскільки:

-           податкова декларація (розрахунок, звіт) – це, зокрема, документ, що подається платником податків контролюючим органам у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов’язання, у тому числі податкового зобов’язання (п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу).

-           якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ст. 50 ПКУ).

Отже, оскільки суб’єкт господарювання у разі анулювання реєстрації платника ПДВ виключається із Реєстру платників ПДВ, то уточнюючий розрахунок за період, у якому він був платником ПДВ, такий суб’єкт господарювання подати не може.

 

Нова форма Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку

16 березня 2021 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 4 «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку» (далі – Наказ № 4), згідно з яким втратив чинність, зокрема, наказ Державної податкової адміністрації України від 16.05.2011 № 285 «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями».

Форму Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку (далі – Розрахунок) затверджено відповідно до пункту 46.2 статті 46 розділу II Податкового кодексу України.

Зокрема, для господарських організацій, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави та господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави яких становить 100%, базовим звітним періодом для подання такого Розрахунку – календарний рік.

Розрахунок складається наростаючим підсумком та подається до контролюючих органів разом з фінансовою звітністю, яка є додатком до Розрахунку та його невід’ємною частиною.

 

ГУ ДПС у Запорізькій області інформує

 

6840 запоріжців отримали електронні ключі у податковій службі

У першому кварталі за електронними ключами до податкової служби регіону звернулись 6840 платників. Спеціалісти підрозділів Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС видали запоріжцям 16234 кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, процедура отримання електронних ключів безкоштовна і потребує мінімальний пакет документів, а вже зареєстровані користувачі мають можливість самостійно в режимі онлайн повторно формувати сертифікати. Дистанційний сервіс доступний за лінком: http://acskidd.gov.ua/manage-certificates.

Для надання ЕДП користувачу необхідно ознайомитись з Регламентом та умовами Договору, а також попередньо записатися до відповідного пункту обслуговування. Режим роботи підрозділів та контактна інформація розміщені за посиланням: https://acskidd.gov.ua/contacts.

Докладно про отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних реєстраторів розрахункових операцій: https://acskidd.gov.ua/etrusted-services.

Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook: https://www.facebook.com/TaxUkraine/.

 

Запорізькі податківці викрили схему заниження податків при виконанні ремонтних робіт за державні кошти

Співробітники податкової служби області у тісній співпраці з фахівцями Головного управління ДФС у Запорізькій області викрили схему заниження податків при виконанні ремонтних робіт.

За результатами проведених заходів виявлено підприємство, яке стало переможцем тендерних торгів з виконання ремонтних робіт автомобільних доріг Запорізької області за державні кошти. У свою чергу, компанія залучила до виконання робіт субпідрядника, у якого відсутні трудові ресурси і виробничі потужності, а директор згідно з наданими поясненнями взагалі не мав відношення до здійснення фінансово-господарської діяльності.

У результаті проведеної схеми до бюджету не сплачено понад 7 мільйонів гривень податків.

За даними матеріалами правоохоронними органами міста Києва відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України. Наразі тривають слідчі дії.

 

Е-сервісами податкової користуються 70 тисяч запоріжців

Лише у минулому році кількість запоріжців, які обрали дистанційний формат взаємодії з податковою службою, збільшилась вдвічі. На сьогодні електронними сервісами активно користуються 70 тисяч платників податків регіону. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, який наголосив, що на сьогодні більшість податкових послуг вже переведені в онлайн-формат. При цьому загальна кількість адміністративних послуг упродовж 2020 року збільшилась з 96 до 126.

Переважу частину сервісів представники бізнесу і мешканці регіону отримують в Електронному кабінеті платника. Він, зокрема, надає можливість листуватися з органами ДПС, подавати і вести звітність, отримувати довідки і витяги, інформацію з реєстрів, підключати програмні РРО та багато іншого. Також за допомогою Е-кабінету 130 запорізьких суб'єктів господарювання вже зареєстрували для себе нову послугу – єдиний рахунок для сплати податків.

Крім того, нещодавно запроваджений електронний сервіс "InfoTAX" забезпечує платників 20 сервісами. Для приєднання до "InfoTAX" достатньо мати у смартфоні, ноутбуці чи у комп'ютері додатки Viber або Telegram та доступ до Електронного кабінету.

Для користування державними Е-послугами запоріжці можуть безкоштовно отримати у податковій електронні ключі. У середньому, кожного місяця спеціалісти служби надають електронні довірчі послуги двом тисячам запорізьких платників.

У період карантинних обмежень радимо утриматися від зайвого відвідування установ та пропонуємо корисні посилання для онлайн-взаємодії:

https://tax.gov.ua (вебпортал ДПС України);

https://www.facebook.com/TaxUkraine (сторінка ДПС України у Фейсбуці);

https://zp.tax.gov.ua (субсайт Головного управління ДПС у Запорізькій області);

https://www.facebook.com/tax.zaporizhzhya (сторінка ГУ ДПС у Запорізькій області у Фейсбуці);

https://cabinet.tax.gov.ua (Електронний кабінет платника);

http://acskidd.gov.ua (Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг ІДД ДПС);

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy (програмне забезпечення для ПРРО);

https://zir.tax.gov.ua (Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс ДПС).

 

У першому кварталі запорізькі роботодавці сплатили до пенсійного і соціальних фондів майже 2,5 мільярда гривень

У січні-березні суб'єкти господарювання регіону сплатили 2 мільярди 465 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, порівняно з аналогічним періодом минулого року роботодавці збільшили відрахування на 377 мільйонів гривень або на 18 відсотків.

Лише у березні запорізькі підприємства і підприємці спрямували до пенсійного та соціальних фондів 861 мільйон гривень єдиного внеску, що на 167 мільйонів більше, ніж торік.

Усього у Запорізькій області станом на початок березня зареєстровано 170 тисяч платників єдиного внеску, серед яких 53 тисячі суб'єктів господарювання-юридичних осіб та 117 тисяч фізичних осіб.

Нагадаємо, з 1 квітня платники податків мають подавати об'єднану звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Розрахунок направляється щокварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.

Форма та Порядок заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску", зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року №111/26556 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 року № 773).

Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook: https://www.facebook.com/TaxUkraine/.

 

Запоріжці поповнили державний бюджет на 2,8 мільярда гривень

У першому кварталі запорізькі платники податків спрямували до державного бюджету 2 мільярди 824 мільйони гривень. Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, сплачена сума на 835 мільйонів гривень або на 42 відсотки перевищила минулорічну.

Так, запорізькі компанії і підприємці направили до скарбниці 1 мільярд 177 мільйонів гривень податку на додану вартість. Це на 263,6 мільйона або на 29 відсотків більше даних січня-березня 2020 року.

Роботодавці регіону перерахували до бюджету 723 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб, зростання до аналогічного показника минулого року склало 238 мільйонів або 49 відсотків.

З доходів підприємств, установ і організацій надійшло 374 мільйони гривень податку на прибуток, що на 95 мільйонів або на 34 відсотки більше, ніж торік.

З початку року суб'єкти господарювання забезпечили до бюджету 202 мільйони гривень рентної плати за користування надрами. У порівнянні з попереднім роком надходження збільшилися на 150,5 мільйона.

Також до скарбниці сплачено 183 мільйони гривень військового збору, 83,6 мільйона гривень екологічного податку, 31,4 мільйона гривень рентної плати за спеціальне використання води тощо.

 

Запорізькі податківці перевірили діяльність 23 автозаправних станцій

У Запорізькій облдержадміністрації відбулося чергове засідання штабу з протидії незаконній торгівлі нафтопродуктами та скрапленим газом на автозаправних станціях.

У заході взяли участь керівники структурних підрозділів Запорізької ОДА, податкової служби області, фіскальної служби, правоохоронних органів та інших державних відомств.

Як повідомила начальниця управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Запорізькій області Юлія Зарецька, фахівці податкових органів провели 52 перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з пальним, в тому числі 23 АЗС. За результатами перевірочних заходів було донараховано майже 11 мільйонів гривень штрафних санкцій.

Наразі триває 27 фактичних перевірок об’єктів роздрібної торгівлі пальним.

Також під час наради учасники обговорили попередні підсумки роботи та план подальших заходів з виявлення нелегальних реалізаторів нафтопродуктів та газу на території регіону.

 

Скарбниці запорізьких громад отримали понад три мільярди гривень

У першому кварталі до місцевих бюджетів регіону надійшло 3 мільярди 343 мільйони гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року скарбниці запорізьких громад отримали на 1 мільярд 88 мільйонів гривень або на 48 відсотків більше. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов.

Найбільші доходи бюджетів сформувала сплата податку на доходи фізичних осіб – 2 мільярди 170 мільйонів, це на 715,6 мільйона або на 49 відсотків більше, ніж торік.

Представники малого і середнього бізнесу спрямували 417 мільйонів гривень єдиного податку. Рівень надходжень січня-березня 2020 року перевищено майже на 55 мільйонів або на 15 відсотків. Зокрема, від фізичних осіб-підприємців скарбниці отримали 302,6 мільйона, від суб'єктів господарювання-юридичних осіб – 53,4 мільйона, від сільськогосподарських товаровиробників – 61 мільйон.

За користування і оренду землі перераховано 394,2 мільйона гривень плати за землю, що на 162,6 мільйона більше, ніж у першому кварталі минулого року. Так, від юридичних осіб надійшло 365,8 мільйона, від фізичних осіб – 28,4 мільйона.

Продавці підакцизної продукції направили до бюджетів громад 71,2 мільйона гривень акцизного податку, збільшивши відрахування до показників трьох місяців попереднього року на 31,3 мільйона.

Крім того, компанії і підприємці забезпечили 87 мільйонів гривень рентної плати за користування надрами, 59,6 мільйона гривень податку на прибуток, 55,6 мільйона гривень екологічного податку, 31,4 мільйона гривень рентної плати за спеціальне використання води тощо.

 

Боротьба із нелегальними заправками та недопущення аграрного рейдерства: діалог керівників силових органів з представниками місцевої влади

У Запоріжжі під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Старуха відбулася селекторна нарада із керівниками органів місцевої влади. У заході взяли участь начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, керівник Запорізької обласної прокуратури Віктор Приходько, начальник управління СБУ в Запорізькій області Борис Безрукий, начальник Головного управління Національної поліції в області Микола Лушпієнко, представники судової влади, ДСНС та Міністерства юстиції.

Очільники відомств обговорили результати і подальшу спільну роботу щодо боротьби із нелегальними автозаправними станціями та аграрним рейдерством, забезпечення захисту сільгоспвиробників від спроб захоплень земельних ділянок та врожаю.

З початку року співробітники податкової служби регіону вже провели 52 контрольно-перевірочні заходи об'єктів роздрібної торгівлі пальним. За їхніми результатами донараховано 11 мільйонів гривень штрафних санкцій.

Під час наради представники обласної влади і силових органів окреслили першочерговий план міжвідомчої групи.

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь