Комиш-Зорянська селищна територіальна громада
Пологівського району Запорізької області

Пандемія COVID-19 спричинила зростання кількості нещасних випадків у 3,9 рази

Дата: 05.05.2021 13:20
Кількість переглядів: 895

Фото без описуЩороку 28 квітня світова спільнота відзначає Всесвітній день охорони праці, покликаний звернути увагу на безпеку робочих місць, виробничі ризики, збереження життя і здоров’я працівників.

         Щодня до Фонду соціального страхування України надходять сотні повідомлень щодо настання нещасного випадку на виробництві.

         За кожним із зазначених повідомлень відповідні комісії, утворені роботодавцем, Держпраці або закладом охорони здоров’я проводять розслідування причин настання нещасного випадку. За підсумками проведених розслідувань фахівці Фонду соціального страхування України допомагають розробити та впровадити на підприємствах заходи із профілактики і системи управління охороною праці з метою упередження травмування працівників.

         За підсумками І кварталу 2021 року Фонд соціального страхування України зареєстрував 3 502 потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві, у тому числі в разі інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов’язків, на які складено акти за формою Н-1/П (визнано комісіями пов’язаними з виробництвом).

         Це в 3,9 рази більше, ніж у І кварталі 2020 року. Ріст зумовлено випадками гострих професійних хвороб на COVID-19 працівників закладів охорони здоров’я. Так, у січні–березні цього року було зареєстровано 2 525 потерпілих з діагнозом COVID-19, на яких було складено акт за формою Н-1/П (пов’язаний з виробництвом), що складає 72,1% загальної кількості потерпілих за цей період.

         Відповідно до висновків проведених розслідувань основною причиною настання нещасних випадків є невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

         Найбільше нещасних випадків сталось із медичними сестрами (братами), сімейними лікарями, молодшими медичними сестрами (братами).

         Рівень виробничого травматизму (гострих профзахворювань) найвищий серед жінок віком від 50 до 59 років.

         Організація здорових і безпечних умов праці набула критичної важливості в умовах пандемії COVID-19. Страхові експерти з охорони праці робочих органів ФССУ змінили акценти і пріоритети своєї роботи, направивши максимальні зусилля на роботу з профілактики і запобігання випадків інфікування медиків під час виконання посадових обов’язків.

         Під час проведення розслідувань фахівці Фонду розробляють заходи із запобігання, які є обов’язковими до виконання закладами охорони здоров’я та направлені на уповільнення поширення коронавірусної інфекції серед медичних та інших працівників.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь