Комиш-Зорянська селищна територіальна громада
Пологівського району Запорізької області

Легальна заробітна плата - гарантія соціального захисту громадян

Дата: 14.05.2021 14:52
Кількість переглядів: 918

Фото без опису

Останнім часом усе частіше доводиться зустрічатися з таким явищем, як використання найманої праці без оформлення трудових відносин. Найчастіше таке спостерігається в галузях торгівлі, сфери обслуговування, транспорту, будівництва. Використання найманої праці без офіційного оформлення трудових відносин призводить до позбавлення громадянина права на працю, відпочинок, матеріальне забезпечення у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, настання безробіття, пенсійного забезпечення. І це далеко не всі ризики для найманих працівників.

Погоджуючись на роботу без оформлення, такий працівник автоматично та власноруч позбавляє себе права вимагати від роботодавця забезпечення належних умов праці, оплати праці на рівні, встановленому державою.

На жаль, сьогодні багато працівників отримують офіційну зарплату на рівні мінімальної або меншу за мінімальну, а решту у «конверті». Це явна ознака прихованої зайнятості, коли людей оформляють на роботу погодинно, проставляють їм у табелі робочого часу 2 або 4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день. Відповідно й офіційна зарплата за 2 або 4 години, а решта - «у конверті».

Відповідно до норм чинного законодавства, лише за умови офіційно нарахованої заробітної плати та сплати роботодавцем внесків залежить набуття страхового стажу. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний розмір, до страхового стажу зараховується неповний місяць і обчислюється пропорційно одержаній заробітній платі. А низька заробітна плата впливає на коефіцієнт, який враховується при обчисленні пенсії

Трапляються випадки, коли працівники не знають про те, що їхня заробітна плата значно відрізняється від тієї, яка значиться у відомостях нарахування заробітної плати та зазначена у поданій звітності до персоніфікованого обліку в органах Пенсійного фонду.

Сьогодні Пенсійний Фонд України надає можливість громадянам безоплатно отримувати персональні дані за себе: розмір нарахованої заробітної плати, сплату страхових внесків та кількість років страхового стажу, зареєструвавшись в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (електронна адреса  portal.pfu.gov.ua).

 

Шановні громадяни, пам’ятайте: неоформлені належним чином трудові відносини між працівником та роботодавцем, лишають вас права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою.

Найдієвіший метод боротьби із зарплатою «у конвертах» - це насамперед прагнення самих найманих працівників змусити роботодавців чесно платити заробітну плату із дотриманням вимог чинного законодавства.

 

Головне управління Пенсійного Фонду

України в Запорізькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь