Проведемо жнива-2021 безпечно!

Дата: 23.07.2021 12:17

На сільгосподарських підприємствах Більмацького та Розівського районів розпочався збір врожаю зернових культур.

Жнива – це відповідальна пора. В цей період значно зростають обсяги виконуваних робіт, які необхідно провести за короткий термін.

Під час жнивної кампанії зростає кількість осіб, що беруть участь у виробничому процесі, в тому числі за рахунок тимчасово залучених працівників. Збирання зернових проводиться комбайнами господарств. Серед професій у сільському господарстві   найнебезпечнішою є професія механізатора (тракториста-машиніста). Польові механізовані роботи із застосуванням сільськогосподарської техніки потрібно розглядати як роботи з підвищеною небезпекою, адже часто механізатор залишається один на один з агрегатом, який може у будь-який момент потребувати ремонту. А це, в свою чергу, може спровокувати працівника до виконання дій, що не відповідають вимогам безпеки.

Тому головне завдання керівників полягає в створенні безпечних умов праці та проведенні збиральних робіт без травматизму.

З метою недопущення випадків травмування в період проведення зернозбиральних робіт керівники сільськогосподарських підприємств зобов'язані здійснити ряд організаційно-профілактичних заходів щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема:

• до роботи на тракторах та комбайнах допускати механізаторів віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці і мають посвідчення на право управління даною сільськогосподарською технікою;
  • провести інструктаж з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах;
  • розробити безпечні маршрути руху транспортних засобів по території господарств та ознайомити, під розписку, всіх водіїв і механізаторів;
  • організувати перевірку провисання повітряних ліній електропередач спеціалізованими організаціями;
  • обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;
  • провести огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;
  • при колективній роботі на жнивах обов'язково призначити старшого;
  • під час перегонів комбайнів, при роботі в загінці на збиранні зернових забороняється знаходження на комбайні сторонніх осіб;
  • до початку робіт всіх працівників забезпечити спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту (рукавиці, окуляри, респіратори і т.д.), укомплектувати всю зернозбиральну техніку необхідним протипожежним устаткуванням та вогнегасниками; забезпечити комбайнерів чистиками, різаками, щітками, спеціальними крючками для очищення різального апарату, молотарки та інших робочих органів зернозбиральних комбайнів;
  • не допускати до виконання робіт працівників, що перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.

Від дій керівництва і відповідальності посадових осіб і робітників залежать спокій, добробут та здоров’я працюючих. Тільки виконання вимог охорони праці, належна організація робіт дадуть змогу провести збирання зернових урожаю без травм і аварій.

Консультативну, методичну та інформаційну допомогу від спеціалістів відділення Фонду з питань повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування, інших питань охорони праці  та соціального захисту застрахованих осіб можна одержати у «Сервісному центрі  з надання консультаційних послуг», який постійно функціонує у Більмацькому відділенні Фонду за адресою: вул. Центральна, 56  смт. Більмак, або за телефонами: (06147) 2-23-29, (06147) 2-23-07.

Бережіть своє життя і здоров’я!