Поради Служби у справах дітей Комиш–Зорянської селищної ради

Дата: 27.08.2021 14:57

Фото без описуЯк підготувати дитину до першого вересня?

Розповісти дитині про шкільне життя, про події, які відбудуться саме  у цей день.

Декілька днів до 1 вересня спробувати провести у режимі шкільного життя ( підйом і відбою).

Улюблену іграшку, якщо невелика, можна покласти до портфеля (так дитині буде спокійніше).

Мобільний телефон першого вересня (і взагалі в період адаптації) краще з собою не давати. Дитина гірше звикає до нової життєвої ситуації і нових дорослих, якщо у неї є можливість постійного контакту з батьками.

Приготувати все необхідне краще ввечері, щоб вранці не виникло паніки. Розрахувати час, щоб дитина зранку могла спокійно поїсти, сходити в туалет.

Які непередбачені труднощі можуть виникнути?

Часто діти (особливо ті, які не відвідували раніше дитячий садочок або дитячі групи) в останню мить, відмовляються розлучатися з мамою або татом, які привели їх у школу. Дитина починає плакати,чіплятися за батьків. У такій ситуації краще піти на заняття разом із дитиною. Дуже важливо заспокоїти дитину та не залишати її у такому стані.

Як реагувати, якщо дитина злиться на вчителя (дітей) в школі або відчуває страх перед школою?

Перш за все: не забороняти переживання. Не потрібно твердити дитині: (Не можна злитись! Не можна боятися!» переживання – цілком природна річ. Необхідно обговорити з дитиною, що всі ми дуже різні, і іноді поводитимуся по – різному і відчуваємо все по – різному, тому не можемо очікувати, що все буде відбуватися саме так, як хочеться тобі).