Комиш-Зорянська селищна територіальна громада
Пологівського району Запорізької області

ОХОРОНА ПРАЦІ В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ.

Дата: 08.09.2021 14:45
Кількість переглядів: 968

Фото без опису

У зв`язку з початком нового навчального року, особливо в теперішніх умовах наступу  чергової хвилі пандемії COVID-19, все актуальніше стоїть питання охорони праці в навчальних закладах, тому  Більмацьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області нагадує про дотримання техніки безпеки під час перебування у навчальних закладах в період освітнього процесу.

            Питання охорони праці і безпеки життєдіяльності дедалі серйозніше стоїть під час організації навчально-виховного процесу загальноосвітньої школи, адже дотримання встановлених норм з охорони праці — це одна з найважливіших складових її ефективної діяльності.

            Останнім часом законодавча база охорони праці вдосконалюється, що визначає права і обов'язки  як  роботодавця,  так  і  працівників.  Пріоритетним  залишається збереження життя і

здоров'я учасників трудової діяльності. Саме тому керівник закладу повинен розуміти, що, забезпечуючи налагоджену роботу з охорони праці в системі освіти, він забезпечує здорові і безпечні умови роботи, попередження травматизму, безпечну експлуатацію будівель, обладнання і технічних засобів навчання, створює оптимальний режим роботи і навчання.

         Робота в колективах навчальних закладів повинна бути організована згідно з  вимогами Закону України «Про охорону праці» (редакція від 27.02.2021) та згідно з Наказом Міністерства освіти України від 26.12.2017 №1669 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності  учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за №100/31552. 

      У кожному закладі освіти: школі або дитячому садку забезпечують належні умови для безпеки учасників освітнього процесу. Ця норма є визначальною для діяльності осіб, відповідальних за охорону праці, техніку безпеки та відповідність усіх дій учасників освітнього процесу чинним санітарно-гігієнічним вимогам, які повинні  контролювати її та аналізувати.

            В навчальних закладах повинна бути впроваджена та діяти система управління  охороною  праці.

            Відповідальним за стан охорони праці в навчальних закладах  необхідно:

  • переглянути інструкції з охорони праці, у разі необхідності їх доповнити, чи поновити. Окремі інструкції необхідно розмістити безпосередньо на робочому місці: в навчальних класах, майстернях, їдальні, спортивному залі та ін. ;
  • провести  інструктажі з питань охорони праці (вступний, первинний, повторний, позаплановий, цільовий) з учасниками освітнього процесу;
  • розмістити попереджувальні, застережливі, інформаційні знаки безпеки:

- небезпечна напруга ;

-220 вольт;

- електрощитові;

      - вихід;

- запасний вихід;

- пожежний гідрант.

        Матеріали з охорони праці та пожежної безпеки необхідно розмістити на стендах з безпеки життєдіяльності освітнього закладу  для загального  ознайомлення.

          З 1 вересня 2021 року  Міністерство охорони здоровя України  встановило ряд правил, яких необхідно дотримуватися учням і вчителям для попередження розповсюдження інфекційного захворювання  COVID-19, а саме:

            - вхід до навчального закладу дозволений як вчителям, так і учням за умови використання захисних масок;

            - батьки учнів також зможуть зайти в школу тільки при наявності у них маски;

            - під час занять дітям можна не дотримуватися маскового режиму;

            - пересування між приміщеннями в школі маски необхідно  одягати;

            - під час проведення уроків вчителям  користуватися спеціальними захисними щитками та періодично проводити їх дезінфекцію;

            - мити руки з милом, користуватися дезінфікуючими засобами та уникати скупчення.

 

Алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу серед здобувачів освіти

 

            У разі виявлення дитини з ознаками хвороби:

 

            1. Вчитель по телефону інформує чергового адміністратора та сестру медичну.

            2. Сестра медична забирає дитину до спеціально відведеного приміщення та повідомляє завідувачу господарства про приміщення, у якому необхідно провести дезінфекцію. У разі потреби, сестра медична викликає швидку медичну допомогу.

            3. Старший черговий вчитель обмежує вхід до приміщення для тимчасового перебування працівників чи учнів з ознаками коронавірусної хвороби.

            4. Діти класу, де навчається учень з ознаками хвороби, припиняють рух по школі.

            5. Прибиральник службових приміщень дезінфікує приміщення.

            6. Класний керівник інформує батьків про виявлення ознак хвороби у їхньої дитини та проводить інструктаж про необхідність самоізоляції з дітьми, які контактували з дитиною з ознаками коронавірусної хвороби.

            7. Діти з класу, у якому виявили учня з симптомами коронавірусної хвороби, переходять на самоізоляцію до отримання результатів лабораторних досліджень. Якщо тест не підтверджує COVID-19 – діти повертаються на навчання.

            8. Якщо тест підтверджує COVID-19, відповідно до рішення педагогічної ради та наказу керівника для класу, в якому навчається учень з коронавірусною хворобою організовується дистанційне навчання строком на 2 тижні.

 

Алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу серед працівників

 

            У разі виявлення ознак коронавірусної хвороби у працівника закладу адміністрація рекомендує працівникові негайно звернутись до сімейного лікаря та відслідковує результати огляду хворого. Якщо тест підтверджує COVID-19, необхідно:

            1. З’ясувати коло контактів хворого за останні 14 днів.

            Для цього потрібно опитати:

            · працівника, який захворів;

            · усіх інших працівників, які контактували з хворим.

            Строк – дві години з моменту, як отримали інформацію про захворювання працівника.

            2. Поінформувати працівників, що контактували з хворим, і провести дезінфекцію у закладі.

            Дати хворому працівнику список працівників, які з ним контактували, щоб він передав список лікуючому лікарю. Так лікар відповідно до Порядку сформує первинний перелік контактних осіб зі слів хворого і передасть його працівникам державних установ МОЗ епідеміологічного профілю для епідеміологічного розслідування.

            Строк – одна година з моменту, як отримали інформацію про захворювання працівника.

            3. Відправити працівників, які контактували з хворим,  на самоізоляцію.

            Строк самоізоляції – 14 днів.

            Працівники, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

            4. Запровадити дистанційну роботу для працівників, що перебувають на самоізоляції.

            З’ясувати, чи можуть працівники, що контактували із хворим і мають перебувати на  самоізоляції, працювати дистанційно. Підготувати наказ про запровадження такого режиму роботи для працівників, які можуть працювати дистанційно. Працівникам, робота яких неможлива в дистанційному режимі, роз’яснити особливості отримання листка непрацездатності з оплатою у розмірі 50% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу, або оформити відсутність в індивідуальному порядку відповідно до Кодексу законів про працю України.

            Строк – протягом найближчого робочого дня після повідомлення.

 

Щасливого та безпечного вам навчального року!

 

Консультативну, методичну та інформаційну допомогу від спеціалістів відділення Фонду соціального страхування з питань повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування, інших питань охорони праці  та соціального захисту застрахованих осіб завжди можна одержати у Сервісному центрі  з надання консультаційних послуг, який постійно функціонує у Більмацькому відділенні Фонду за адресою: вул. Центральна, 56 смт. Більмак, або за телефонами: (06147) 2-23-29, (06147) 2-23-07.

 

 

Більмацьке відділення управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Запорізькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь