Комиш-Зорянська селищна територіальна громада
Пологівського району Запорізької області

Охорона праці в осінньо-зимовий період

Дата: 09.11.2021 09:18
Кількість переглядів: 775

Фото без опису            Забезпечення належного стану охорони праці та пожежної безпеки підприємства стає особливо актуальним в осінньо-зимовий період. Збільшується ризик настання випадків травматизму.

            Холодна погода вносить свої корективи в експлуатацію протипожежних систем та обладнання, використання опалювальних приладів створює додаткову небезпеку виникнення пожежі.

             Роботодавець повинен прикласти максимум зусиль для захисту працівників та виробництва від пожеж в опалювальний період та переглянути порядок використання протипожежного оснащення.

            Основні причини настання нещасних випадків в  цей період – організаційні. І в таких ситуаціях переважає людський фактор. А саме: порушення трудової та виробничої дисципліни, порушення вимог інструкцій з охорони праці, порушення режиму праці та відпочинку, незастосування засобів індивідуального захисту, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, особиста необережність.

                        Дороги, проїзди до будівель, споруд, пожежних водоймищ, підступи до пожежних драбин, пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння повинні бути завжди вільні та взимку очищуватися від снігу. Відповідальність за це несе керівник підприємства.

            Робітник, який працює на котельнях, обов’язково має бути забезпечений спецодягом.

            У разі застосування будь-якого класу електронагрівальних приладів обов’язковим є виконання таких вимог:

            - нові підключення струмоприймачів слід проводити з урахуванням допустимого струмового навантаження електромережі;

             - електронагрівальні прилади мають бути встановлені на поверхні з негорючого матеріалу;

            - нагрівальні робочі частини цих приладів мають бути захищені від дотику з горючими матеріалами.

            - для опалення невеликих приміщень, у тому числі закладів торгівлі, пересувних побутових приміщень (вагончиків) для будівельників, можуть застосовуватися масляні радіатори та електропанелі із закритими нагрівальними елементами. Такі прилади повинні мати справний індивідуальний електрозахист і терморегулятор;

            - забороняється залишати без нагляду працюючі електрообігрівальні прилади.

            Працівники зобов’язані дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства – такими є вимоги статті 14 Закону України „Про охорону праці(редакція від 27.02.2021)

            Також в осінньо-зимовий період збільшується кількість випадків  падіння працівників під час пересування пішки та настання дорожньо-транспортних пригод.

Для того  щоб зменшити вірогідність падіння працівника під час пересування пішки в ожеледицю, необхідно додержуватись наступних основних правил:-               *пересувайтися  тільки передбаченими для цього пішохідними доріжками;

            * вдягати зручне взуття на низьких підборах та неслизькій підошві;

            *обходити  небезпечні місця;

            *не поспішати;

            *бути уважними під час переходу проїжджої частини дороги та при пересуванню  східцями.

Водію, який знаходиться за кермом транспортного засобу необхідно  бути обачним,    їхати  з  безпечною  швидкістю  та пам’ятати,  що  в негоду   значно збільшується гальмі-ний шлях автотранспорту.

            Пам’ятайте, що важливим заходом запобігання травматизму в осінньо-зимовий період є проведення на підприємствах позапланових  інструктажів  для працівників щодо безпеки.  в складних погодних умовах.

Шановні роботодавці!

             Пам’ятайте: всі травми на виробництві – наслідок порушення вимог нормативно-правових актів, інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, а також, недотримання особистої безпеки працівників.

 

            Консультативну, методичну та інформаційну допомогу від спеціалістів відділення Фонду з питань повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування, інших питань охорони праці  та соціального захисту застрахованих осіб можна одержати у «Сервісному центрі з надання консультаційних послуг», який постійно функціонує у Більмацькому відділенні Фонду за адресою: вул. Центральна, 56  смт. Кам’янка, або за телефонами:

(06147) 2-23-29, (06147) 2-23-07.

 

Більмацьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь