Про проведені рейди

Дата: 10.12.2021 11:18

У період опалювального сезону збільшується кількість виникнення нещасних випадків, пов’язаних з порушенням правил експлуатації електроприладів, газового обладнання та пічного опалення. В цей період температура навколишнього середовища знижується і люди, прагнучи обігріти помешкання, часом обирають для цього способи, які суперечать правилам пожежної безпеки.

Аби запобігти трагедіям та навчити громадян правилам безпеки, рятувальники проводять профілактичні рейди впродовж усього осінньо-зимового періоду з населенням у всіх районах Запорізької області.

08 грудня такі рейди відбулися у Пологівському районі на території Комиш-Зорянської селищної ради.

Рятувальники нагадали громадянам правила пожежної безпеки, розповіли про основні причини виникнення пожеж, наслідки надзвичайних подій. Фахівці ДСНС зауважували, що через людську недбалість та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки люди втрачають не лише майно, а й наражають на небезпеку своє здоров’я та життя.

Тож, аби запобігти виникненню пожеж у період коливання температури повітря, варто неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки:

• до початку опалювального сезону необхідно подбати про стан джерела обігріву: слід вчасно очистити димоходи та печі від сажі, перевірити піч на наявність тріщин, тощо;
  • біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;
  • печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій;
  • не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;
  • не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;
  • не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів;
  • не залишайте ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку;
  • не паліть у ліжку.

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню!

Пологівське РУ ГУ ДСНС

у Запорізькій області