УКРАЇНЦІ ВІКОМ 60+ ЗМОЖУТЬ ПРИДБАТИ ЛІКИ ЗА КОШТИ ПРОГРАМИ ЄПІДТРИМКА

Дата: 03.02.2022 15:38

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня. Кабмін ухвалив відповідну постанову. Вона розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн  на придбання ліків в аптеках.

• Уряд надав можливість людям віком від 60 років спрямувати кошти за отримання базового курсу щеплень від коронавірусної хвороби на придбання ліків. Саме ця вікова категорія є групою ризику та має супутні хронічні захворювання, які потребують придбання додаткових лікарських засобів. Тепер їх можна придбати за рахунок коштів єПідтримки, – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Українці віком 60+ зможуть придбати за кошти програми єПідтримка ліки в аптечних закладах та інтернет-аптеках. Купити можна буде будь-які лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього.

За інформацією Міністерства економіки України, банки перевірятимуть вік людини у момент проведення платежу. Коли саме вона оформила картку – неважливо, головне, щоб на момент купівлі ліків їй вже виповнилося 60 років.

За кошти програми можна буде придбати виключно лікарські засоби, а не будь-які товари, що реалізуються в аптеці. Наприклад, не можна буде купити препарати недоведеної ефективності, такі як дієтичні добавки, а також косметичні засоби чи медичні прилади, як-от апарати для вимірювання тиску, інгалятори тощо.

Окрім того, що можна прийти в аптеку і купити ліки особисто, також можна оплатити цією карткою замовлення ліків через інтернет (онлайн) і отримати їх доставкою.

Як отримати виплату:

Крок 1

Оформте спеціальну картку єПідтримка в застосунку банку або офлайн-відділенні

Крок 2

Завантажте застосунок Дія та авторизуйтеся в ньому

Крок 3

Переконайтеся, що у вас є «зелений» COVID-сертифікат

Крок 4

Зайдіть у розділ Послуги

Крок 5

Знайдіть послугу єПідтримка

Крок 6

Виберіть для виплати картку єПідтримка

Крок 7

Очікуйте зарахування грошей від Мінекономіки

Якщо немає мобільного пристрою, застосунку Дія або банківського застосунку то наразі триває розробка варіантів виплат не через Дію. Реалізація на боці Мінекономіки та запланована на 2–3 квартал 2022 року.

На витрату 1000 грн є 4 місяці з моменту їх зарахування на картку.

Детальніше про програму можна дізнатися на сайті https://e-aid.diia.gov.ua/

За матеріалами МОЗ