Електронний сервіс для пацієнтів з хронічними захворюваннями.

Дата: 10.02.2022 10:25

21 січня 2022 р. ГО «Ліки Контроль» презентувала інтерактивний електронний сервіс для пацієнтів з хронічними захворюваннями, побудований на основі відкритих державних даних, Telegram та Viber чат-бот «Спитай Гриця» - як отримувати Доступні ліки. Чат-бот розповість де отримати ліки кожному пацієнту у селі, містечку чи мегаполісі та які препарати можна отримати в програмі «Доступні ліки».

У 2021 році програма «Доступні ліки» (далі ПДЛ) була розширена і зараз нею охоплені:

- серцево-судинні хвороби;

- цукровий діабет II типу;

- профілактика інфарктів та інсультів;

- нецукровий діабет;

- бронхіальна астма;

- розлади психіки та поведінки, епілепсія.

Втім за даними дослідження «Індекс здоров’я 2020» кожен 5-й українець відмовлявся від лікування через брак коштів (79% не відмовлялися від звернення до лікаря через відсутність коштів за останні 12 міс.), а середні витрати на ліки протягом місяця склали 750 грн.

Мета проекту «Спитай Гриця» допомогти кожному українцю скористатися можливістю отримати ліки за програмою Доступні ліки швидко і зручно.

Проект реалізується ГО «Ліки Контроль» у рамках проекту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу та інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації, Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України.

Інформаційні наліпки будуть розміщені в кабінетах сімейних лікарів, ЦНАПах, адміністративних будівлях.Фото без опису