Комиш-Зорянська селищна територіальна громада
Пологівського району Запорізької області

Епідсезон 2024/25: за тиждень в Україні виявлено 120 465 випадків захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19

Дата: 27.11.2024 19:20
Кількість переглядів: 27

З 18 по 24 листопада зафіксовано 120 465 випадків захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19 в Україні, з них 70 522 — серед дітей. Госпіталізували 2 686 пацієнтів, зокрема 1 537 дітей, усі вони отримали необхідну медичну допомогу. Лікування у стаціонарі пройшли 209 з 668 пацієнтів, хворих на COVID-19. Найбільше випадків коронавірусу зафіксовано у Київській, Рівненській та Чернігівській областях.

Загалом з початку епідсезону на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 941 629 людей — це на 17,6 % менше, ніж торік. COVID-19 виявлено у 12 515 випадках, зареєстровано 49 летальних випадків через ускладнення коронавірусної інфекції. 

Наразі в країні зафіксовано перевищення епідпорогу низького рівня  в Тернопільській та Чернівецькій областях. В інших регіонах країни ситуація стабільна. У разі ускладнення епідситуації у тій чи іншій громаді у лікувальних, освітніх установах, закладах торгівлі, громадського харчування, підприємствах, транспорті обласні комісії ТЕБ і НС можуть локально впроваджувати заходи, спрямовані на зниження ризику та поширення епідемії. Це може бути, наприклад, карантин в окремих класах чи школах, рекомендація носити маски чи обмежувати кількість відвідувачів в установах та організаціях.

Щорічна вакцинація — найдієвіший спосіб для профілактики грипу та COVID-19.  Щеплення проти COVID-19 в Україні залишаються безоплатними. Для вакцинації використовують омікрон-специфічні вакцини Comirnaty від Pfizer для дорослих та дітей. Зробити щеплення можна, звернувшись до свого сімейного лікаря. Якщо ви змінили місце проживання чи переїхали в іншу область, зателефонуйте до контакт-центру МОЗ та дізнайтесь найближчу адресу медзакладу, де можна зробити щеплення. Номер контакт-центру МОЗ — 0 800 60 20 19.

Крім того, лікарі нагадують, що поєднувати різні щеплення в один день цілком безпечно — як дорослим, так і дітям. Наприклад, щеплення проти кору, дифтерії, правця, поліомієліту (вакцина ІПВ чи ОПВ), вітрянки, пневмококів — за необхідності можна поєднувати і робити в один день із вакцинацією проти грипу чи COVID-19. 

Вакцини проти грипу,https://moz.gov.ua/uk/ponad-235-tisyach-doz-vakcini-proti-gripu-projshli-kontrol-yakosti-j-najblizhchim-chasom-nadijdut-u-prodazh-do-aptek-ta-medzakladiv які доступні в Україні, — «неживі», тому їх можна поєднувати з усіма іншими вакцинами. Вакцини проти грипу французького та корейського виробництва з початку жовтня доступні в аптеках. Вони сертифіковані та пройшли державний контроль якості. 

Грип може спричиняти небезпечні ускладнення: ураження серця, легенів, нирок тощо. Саме тому щорічна вакцинація проти грипу є рекомендованою, хоча і не входить до переліку безоплатних щеплень. Станом на 24 листопада щеплення проти грипу в країні вже зробили 87 432 людини.

Також нагадуємо, що в разі захворювання лише лікар може призначити для лікування антибіотики. Ці препарати можуть бути потрібні, якщо застуда ускладнилася бактеріальною інфекцією, наприклад:

Бактеріальна пневмонія.
Бактеріальний синусит (запалення придаткових пазух носа).
Отит (запалення середнього вуха).
Ангіна (викликана стрептококами).
Однак, лише лікар може призначити антибіотики після огляду, аналізу крові чи інших необхідних лабораторних досліджень. У разі призначення антибіотиків варто обов’язково дотримуватися рекомендацій і не приймати ліки довше, ніж призначено, та не припиняти раніше курс лікування антибіотиками, навіть якщо стало легше.(https://moz.gov.ua/uk/epidsezon-2024-25-za-tizhden-v-ukrayini-viyavleno-120-465-vipadkiv-zahvoryuvan-na-grvi-grip-ta-covid-19)



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь